2005-02-27: Polska muzyka wzmocniła pozycję Radia WaWa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 27 lutego 2005
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

Z opublikowanych przez SMG/KRC najnowszych danych dotyczących słuchalności polskich stacji radiowych wynika, że od czasu zmiany swojego profilu, polegającej na emitowaniu wyłącznie polskiej muzyki, Radio WaWa zanotowało niemal dwukrotny wzrost zainteresowania swoim programem.

Od 15 listopada 2004 roku Radio WaWa gra tylko polską muzykę. Zmianie profilu stacji towarzyszyła intensywna kampania reklamowa oraz optymalizacja zasięgów technicznych stacji.

Nie pomyliliśmy się! Polska muzyka jest dla naszych słuchaczy bardzo ważna! (...) Przez ponad pół roku stacja firmowana była hasłem "najwięcej polskiej muzyki". Przygotowaliśmy więc naszego słuchacza do nowej formuły stacji. Teraz dochodzą nowi słuchacze – stwierdza Jarosław Paszkowski, dyrektor programowy Radia WaWa.

Według danych SMG/KRC udział Radia WaWa w rynku w skali kraju wśród słuchaczy powyżej 15 roku życia wzrósł z 0,53% w sierpniu 2004 do 1% w styczniu 2005. Wzrost jest szczególnie widoczny na rynkach lokalnych. W Krakowie udział rynkowy stacji w styczniu 2005 wyniósł 3,01% (w lipcu 2004 wynosił 1,07%).

Źródła[edytuj]