2005-02-27: Nowy album Agnieszki Chrzanowskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 27 lutego 2005
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

Już w poniedziałek, 28 lutego, w sklepach muzycznych pojawi się najnowszy album krakowskiej artystki, piosenkarki Agnieszki Chrzanowskiej, zatytułowany Tylko dla kobiet . W materiałach promocyjnych przygotowanych przez wydawcę albumu, firmę Universal Music Polska, czytamy między innymi, że album jest "prawdziwą muzyczną ucztą, pełną wysublimowanych treści o dynamicznym i nastrojowym charakterze. Jeśli poszukujesz piosenek, gdzie tekst jest równie ważny jak muzyka i wykonanie, to z pewnością Tylko dla kobiet jest płytą dla Ciebie. Za każdym razem, kiedy słucha się tego albumu, odkrywa się coś nowego... to działa jak magnes" – przekonuje wydawca.

Agnieszka Chrzanowska związana jest z krakowską Piwnicą pod Baranami. Śpiewa, komponuje, pisze teksty, a także przygotowuje własne przedstawienia. Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu artystki, wydanego z okazji ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Atenach, większość tekstów piosenek na najnowszą płytę napisał Michał Zabłocki, znany ze współpracy z Grzegorzem Turnauem.

Spośród piętnastu zamieszczonych na płycie utworów trzynaście jest zaśpiewanych po polsku, dwa zaś w języku greckim – ojczystym języku dziadka artystki.

Źródła[edytuj]