2005-02-23: Kolejna wypowiedź Wałęsy na temat Radia Maryja

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 23 lutego 2005

Były prezydent RP Lech Wałęsa ma zamiar wezwać Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) do odebrania Radiu Maryja statusu nadawcy społecznego.

Jak dowiedział się dziennik "Rzeczpospolita", Wałęsa ma zamiar wysłać list otwarty do biskupów i wiernych w środę, razem z pismem do KRRiT. Jego zdaniem jedynie odejście o. Rydzyka ze stacji może ją uratować. Coś tu trzeba zrobić. Tak dalej być nie może, dlatego że Rydzyk i ta grupa dążą do wielkich podziałów, dążą do podważenia największych autorytetów – powiedział były prezydent w wywiadzie dla radiowej Trójki. – W związku z tym albo opanują Rydzyka i zrobią tam porządek, albo doprowadzimy do bardzo nieprzyjemnych zdarzeń.

Zapytany o pomoc Episkopatu Polski uniknął pytania i odpowiedział wymijająco: Musimy wybrać. Albo uważamy się wszyscy za zdrajców i tylko Rydzyk jest bohaterem, albo Rydzyk jest niepoważny i trzeba zrobić porządek.

Jest to kolejna część krytyki Radia Maryja przez Lecha Wałęsę. Wcześniej były prezydent napisał list otwarty do słuchaczy radia, w którym w ostrych słowach skrytykował działania redaktorów radia w sprawie lustracji. Radio Maryja zajęło stanowisko w pełnej lustracji wszystkich najważniejszych osób w państwie. Jednak prezydent podkreślił, że jest za pełną lustracją, jednak nie w wykonaniu Radia Maryja.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Polska Agencja Prasowa