Przejdź do zawartości

Świątek rezygnuje z berlińskiego turnieju przed Wimbledonem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 12 czerwca 2024
Iga Świątek w 2023

Iga Świątek ogłosiła wycofanie się z WTA 500 w Berlinie. Powodem rezygnacji jest zmęczenie psychiczne i fizyczne. Świątek tym samym regeneruje się przed nadchodzącym Wimbledonem.

Świątek: muszę odpocząć

[edytuj | edytuj kod]

Wstępnie polska tenisistka została zgłoszona do berlińskiego turnieju, który będzie się odbywał od 17 do 23 czerwca. Krótko po wygraniu Rolanda Garrosa Polka była pytana o udział w impreie w stolicy Niemiec, ale wtedy odpowiedziała:

Jeszcze nie wiem, czy zagram. Nie rozmawiamy o takich rzeczach w trakcie turnieju. Nie miałam czasu spytać trenera i teraz nie widzę sensu, bo na pewno będę miała kilka dni wolnego. Pewnie trener już wie, jaka jest decyzja, a ja zobaczę.

Teraz Świątek przekazała, że:

Z powodu ogólnego zmęczenia fizycznego i psychicznego po intensywnych 9 tygodniach rywalizacji, niestety muszę wycofać się z turnieju w Berlinie, aby odpocząć i zregenerować się.

Następny cel: Wimbledon

[edytuj | edytuj kod]

Od początku roku Świątek wygrała pięć turniejów, rozgrywając łącznie 49 meczów. Po wygraniu Rolanda Garrosa Polka musi przygotować się na kolejny turniej Wielkiego Szlema. Już 1 lipca rozpocznie się Wimbledon, a będzie trwać dwa tygodnie.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]