Łódź: Cafe Rower - o rowerach przy kawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 12 maja 2012
Społeczeństwo
N icon society.png

Grupa kilku miłośników rowerów z Łodzi postanowiła przeprowadzić cykl spotkań przy kawie pod nazwą "Cafe Rower", na których poruszane będą tematy związane z rowerami, ich wpływem na zdrowie, bezpieczeństwem na drodze i inne - okołorowerowe.

- "Na Masie jedziemy wszyscy razem, jednak większość uczestników jest sobie obca. Chcemy, aby rowerzyści lepiej się poznali i zintegrowali" - mówi Piotr Król, jeden z organizatorów - "Luźne spotkanie w czasie którego będą poruszane interesujące nas tematy wydaje się do tego odpowiednie. Fundusze na ich zorganizowanie mamy dzięki programowi UE Młodzież w działaniu".

Każde ze spotkań będzie miało temat przewodni. Zaproszeni zostaną goście, którzy podzielą się swoją wiedzą w danej dziedzinie. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, od maja do września - "ale nie oznacza to, że nie może być ich więcej. Jeżeli będą chętni na pewno zorganizujemy kolejne" - dodaje Krzysztof Słychań.

Pierwsze z nich rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (14 maja) o godzinie 17:30, w Prexerze przy ul. Pomorskiej 39 w Łodzi. Poruszone zostaną tematy związane ze zdrowiem rowerzystów i wpływem rowerów na zdrowie społeczeństwa. Gościem będzie Agata Kondracka, fizjoterapeutka i rowerzystka.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości