Łódź: 7. Konferencja Wikimedia Polska na początku czerwca

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 31 marca 2012
Miejsce obrad i zakwaterowania
Miejsce obrad i zakwaterowania

Konferencja Wikimedia Polska to coroczna impreza, która ma na celu wymianę doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania, dostępu do wiedzy w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym jak i twórców działających na polu wolnej kultury.

Konferencja Wikimedia Polska 2012 jest siódmą tego rodzaju imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Poprzednie spotkania organizowane były w takich miejscowościach jak: Wrocław (2006 i 2011), Białowieża (2007), Rabka (2008), Jadwisin (2009) i Warszawa (2010).

Celem tego typu spotkań jest rozwijanie platformy wymiany doświadczeń między uczestnikami projektów Wikimedia oraz integracja społeczności i osób związanych z projektami wolnej twórczości i oprogramowania. Ponadto istotne jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń z innymi projektami związanymi z ruchem wolnej treści (wolnej kultury), jak również z projektami zajmującymi się dostępem do zasobów edukacyjnych oraz instytucjami związanymi z gospodarką oparta na wiedzy.

W tym roku spotkanie odbędzie się w dniach od 1 do 3 czerwca 2012 r. w Łodzi, w Hotelu Światowit przy al. Kościuszki 68.

W programie konferencji przewidziane jest:

  • Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wikimedia Polska
  • wykłady, warsztaty, w tym dla osób nieznających projektów Wikimedia
  • panele dyskusyjne
  • spotkanie integracyjne

Planuje się aby drugi dzień spotkania w całości poświęcić działalności Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Osoby chcące wziąć udział w konferencji mogą już zapisywać się na listę. Jednak należy pamiętać, że rezerwacja noclegu i wyżywienia wymaga potwierdzenia w formie donacji w wysokości minimum 50 zł od osoby. Nie istnieje możliwość rezerwacji noclegu bez wyżywienia. Rezerwacja samego wyżywienia i imprez towarzyszących bez noclegu wymaga potwierdzenia w formie donacji w wysokości minimum 25 zł od osoby.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]