Znamy listę senatorów IX kadencji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 27 października 2015
Wyniki wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych 25 października 2015

     Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

     Platforma Obywatelska (PO)

     Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)

     Kandydaci niezależni

Polityka
N icon politics.png

Znamy listę senatorów IX kadencji, którzy uzyskali mandat senatorski w wybranych parlamentarnych w 2015 roku.

  1. Jarosław Obremski - KWW Obremski, niezależny senator z Wrocławia, okręg 8
  2. Marek Borowski - KWW Marka Borowskiego, okręg 42
  3. Lidia Staroń - KWW Lidia Staroń, okręg 86
  4. Grzegorz Bierecki - KWW Grzegorza Biereckiego, okręg 17
  5. Rafał Ślusarz - PiS, okręg 1
  6. Krzysztof Mróz - PiS, okręg 2
  7. Dorota Czudowska - PiS, okręg 3
  8. Aleksander Szwed - PiS, okręg 5
  9. Andrzej Mioduszewski - PiS, okręg 12
  10. Józef Łyczak - PiS, okręg 13
  11. Stanisław Gogacz - PiS, okręg 14
  12. Grzegorz Czelej - PiS, okręg 15
  13. Andrzej Stanisławek - PiS, okręg 15
  14. Jerzy Chróścikowski - PiS, okręg 19
  15. Przemysław Błaszczyk - PiS, okręg 25
  16. Maciej Łuczak - PiS, okręg 26
  17. Michał Seweryński - PiS, okręg 27
  18. Wiesław Dobkowski - PiS, okręg 28
  19. Rafał Ambrozik - PiS, okręg 29
  20. Andrzej Pająk - PiS, okręg 30
  21. Marek Pęk - PiS, okręg 31
  22. Zbigniew Cichoń - PiS, okręg 34
  23. Kazimierz Wiatr - PiS, okręg 35
  24. Jan Hamerski - PiS, okręg 36
  25. Stanisław Kogut - PiS, okręg 37
  26. Marek Martynowski - PiS, okręg 38
  27. Jan Jackowski - PiS, okręg 39
  28. Jan Żaryn - PiS, okręg 40
  29. Konstanty Radziwiłł - PiS, okręg 41
  30. Robert Mamątow - PiS, okręg 46
  31. Maria Koc - PiS, okręg 47
  32. Waldemar Kraska - PiS, okręg 48
  33. Stanisław Karczewski - PiS, okręg 49
  34. Adam Bielan - PiS, okręg 50
  35. Jerzy Czerwiński - PiS, okręg 51
  36. Grzegorz Peczkis - PiS, okręg 53
  37. Janina Sagatowska - PiS, okręg 54
  38. Zdzisław Pupa - PiS, okręg 55
  39. Aleksander Bobko - PiS, okręg 56
  40. Alicja Zając - PiS, okręg 57
  41. Mieczysław Golba - PiS, okręg 58
  42. Bohdan Paszkowski - PiS, okręg 59
  43. Jan Dobrzyński - PiS, okręg 60
  44. Tadeusz Romańczuk - PiS, okręg 61
  45. Waldemar Bonkowski - PiS, okręg 63
  46. Antoni Szymański - PiS, okręg 66
  47. Ryszard Majer - PiS, okręg 68
  48. Artur Warzocha - PiS, okręg 69
  49. Krystian Probierz - PiS, okręg 70
  50. Adam Gawęda - PiS, okręg 72
  51. Wojciech Piecha - PiS, okręg 73
  52. Czesław Ryszka - PiS, okręg 75
  53. Arkadiusz Grabowski - PiS, okręg 76
  54. Michał Potoczny - PiS, okręg 77
  55. Andrzej Kamiński - PiS, okręg 78
  56. Tadeusz Kopeć - PiS, okręg 79
  57. Jacek Włosowicz - PiS, okręg 81
  58. Jarosław Rusiecki - PiS, okręg 82
  59. Krzysztof Słoń - PiS, okręg 83
  60. Bogusława Orzechowska - PiS, okręg 85
  61. Małgorzata Kopiczko - PiS, okręg 87
  62. Robert Gaweł - PiS, okręg 92
  63. Margareta Budner - PiS, okręg 93
  64. Łukasz Mikołajczyk - PiS, okręg 95
  65. Andrzej Wojtyła - PiS, okręg 96
  66. Józef Zając - PSL, okręg 18
  67. Wiesław Kilian - PO, okręg 4
  68. Jarosław Duda - PO, okręg 6
  69. Barbara Zdrojewska - PO, okręg 7
  70. Andrzej Kobiak - PO, okręg 9
  71. Jan Rulewski - PO, okręg 10
  72. Przemysław Termiński - PO, okręg 11
  73. Waldemar Sługocki - PO, okręg 20
  74. Władysław Komarnicki - PO, okręg 21
  75. Robert Dowhan - PO, okręg 22
  76. Maciej Grubski - PO, okręg 23
  77. Ryszard Bonisławski - PO, okręg 24
  78. Jerzy Fedorowicz - PO, okręg 32
  79. Bogdan Klich - PO, okręg 33
  80. Marek Rocki - PO, okręg 43
  81. Barbara Borys-Damięcka - PO, okręg 44
  82. Aleksander Pociej - PO, okręg 45
  83. Piotr Wach - PO, okręg 52
  84. Kazimierz Kleina - PO, okręg 62
  85. Sławomir Rybicki - PO, okręg 64
  86. Bogdan Borusewicz - PO, okręg 65
  87. Leszek Czarnobaj - PO, okręg 67
  88. Maria Pańczyk-Pozdziej - PO, okręg 71
  89. Leszek Piechota - PO, okręg 74
  90. Andrzej Misiołek - PO, okręg 80
  91. Jerzy Wcisła - PO, okręg 84
  92. Mieczysław Augustyn - PO, okręg 88
  93. Jan Libicki - PO, okręg 89
  94. Piotr Florek - PO, okręg 90
  95. Jadwiga Rotnicka - PO, okręg 91
  96. Marian Poślednik - PO, okręg 94
  97. Tomasz Grodzki - PO, okręg 97
  98. Grzegorz Napieralski - PO, okręg 98
  99. Grzegorz Sztark - PO, okręg 99
  100. Piotr Zientarski - PO, okręg 100

Źródła[edytuj]