Znaczek z okazji 23. Finału WOŚP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 10 stycznia 2015
Znaczek 23. Finału WOŚP

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z okazji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło akcji brzmi: "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów".

Autorami projektu znaczka Poczty Polskiej z tej okazji są Magdalena Jabłońska, Katarzyna Sasin, Gaweł Andrzejewski i Jerzy Owsiak. Walor filatelistyczny pojedynczo i w 9-znaczkowych arkuszach jest dostępny w placówkach pocztowych w całej Polsce oraz na stronie Poczty Polskiej.

Znaczki pocztowe i kartki Poczty Polskiej dedykowane Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w eleganckiej oprawie, wyjątkowe publikacje książkowe o historii pocztowej, księgi znaczków oraz wydawnictwa filatelistyczne – to wszystko będzie można wylicytować na tradycyjnych, orkiestrowych aukcjach. Zyski z licytacji zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu na leczenie dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na opiekę medyczną dla seniorów.

Poczta Polska od wielu lat wspiera działalność fundacji Jurka Owsiaka, uczestnicząc w kolejnych Finałach WOŚP. Firma przekazuje darowiznę i wydawnictwa pocztowe na licytację w studiu TVP, jednocześnie bierze aktywny udział w imprezach organizowanych w dniu finału. Walory filatelistyczne są wydawane na finały WOŚP, a także z okazji przystanku Woodstock. Orkiestrowi darczyńcy mogą odwiedzić stoiska pocztowo-filatelistyczne m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i lokalnie na terenie całego kraju.

Źródła[edytuj | edytuj kod]