2008-03-24: Zmarł Janusz "Kosa" Kosiński

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 24 marca 2008
Kultura i rozrywka
N icon culture.png
Cquote1.svg Myśmy się spotkali w Trójce, on tam był od zawsze. Był dla mnie taką trójkową opoką. Trójka była zawsze i zawsze był Kosa. Niemal każde miejsce w radio jakoś się z nim kojarzy Cquote2.svg

—Jan Chojnacki

Dziś nad ranem zmarł Janusz "Kosa" Kosiński, dziennikarz muzyczny. Informację podało Antyradio, stacja w której Kosa pracował.

Na początku marca dziennikarz doznał wylewu, po którym już się nie odzyskał przytomności.

Urodził się 4 września 1944 roku w Przemyślu. W latach 60. był prezenterem Rozgłośni Harcerskiej. Od 1968 r. pracował jako dziennikarz programu III Polskiego Radia. Był autorem wielu audycji radiowych, m.in.: "Odkurzone przeboje", "Nocna Polska", "Lista Przebojów dla Oldbojów" oraz "Winien i ma". Za tą ostatnią audycję został nagrodzony Złotym Mikrofonem. W Antyradiu Kosa prowadził "Antykwariat", "Koncert Życzeń" oraz "AntyGalerię". Był członkiem Komisji Artystycznej, która wybiera polskich kandydatów startujących w konkursie Eurowizji. Jego pasją były motory. Nie pił, nie palił. Kochał muzykę, a w szczególności Niemena, Grechutę, Hołdysa, Led Zeppelin, Vana Morrisona czy Leonarda Cohena.

Źródła[edytuj]