Zimowe porządki w Allegro wywołały niezadowolenie sprzedających

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 26 stycznia 2010
Lista wystawionych aukcji, którą widzą sprzedający (po dzisiejszej zmianie)
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg

26 stycznia 2010 r. serwis Allegro wprowadził zmiany w części przeznaczonej dla sprzedających, m.in razem w kolumnie znalazły się informacje o liczbie ofert i wystawionych sztuk oraz wyświetleń przedmiotu i ilości osób które obserwują daną rzecz. Kolejne wg serwisu udogodnienia to: Sortuj według ponad listą aukcji i kolumna Opcje zamieniona na rozwijane menu.

Joanna Szaniawska z Allegro poinformowała, że "sortowanie według dobrze się sprawdza na listach aukcji w kategoriach. Na pewno przyda się także w Moim Allegro, zwłaszcza przy długich listach. Dzięki wprowadzeniu menu Opcje listy są bardziej uporządkowane. Z kolei dzięki grupowaniu danych wystarczy rzut oka, by znaleźć najważniejsze informacje o aukcji".

Użytkownicy serwisu mają jednak inne zdanie. Wg nich część dla sprzedających jest nieprzyjazna użytkownikowi. Oto wypowiedzi kilku z nich:

  • Chcąc śledzić kilka aukcji kończących się w jednym czasie trzeba je sobie otworzyć w kolejnych oknach, skakać między nimi i wciskać F5. Chyba nie to było intencją?
  • Większość z nas ma dużo aukcji i nie podoba nam się, że jedna pozycja jest tak wysoka, zajmuje aż 3-4 wersy. Za dużo przewijania, poza tym najważniejszy jest tytuł, nawet jeśli inne informacje mogą być w 2-3 wersach to tytuł aukcji na pewno nie.
  • Mam nadzieję, że wszystkie te zmiany miną jutro jak zły sen.
  • Poprzednia wersja była o wiele bardziej przejrzysta. Jeśli nie możecie usunąć tej, to pozostawicie nam przynajmniej wybór - na pewno przełączę się na stary widok.
  • Najwyższa oferta koniecznie musi być w osobnej kolumnie bo tego naprawdę nie widać, nie rzuca się w oczy, a jak kupuje ktoś z niebieską gwiazdką to już naprawdę ciężko cokolwiek znaleźć, [...] większość osób tytułem wpłaty podaje nick teraz strasznie ciężko go znaleźć.
  • Drogie Allegro - istniejecie dzięki nam - użytkownikom - a nie na odwrót. [...] Nie korzystamy z Waszego serwisu za darmo! - tylko płacimy niemałe pieniądze, zatem mamy prawo wymagać, aby pewne rzeczy były dostosowane do potrzeb użytkowników!
  • Allegro pobiera od sprzedających prowizję, na początku za wystawienie przedmiotu, jest ona bezzwrotna. Następnie pobiera kolejna opłatę gdy przedmiot zostanie sprzedany. Ogólnie utrzymuje się z naszych aukcji i sprzedaży. Serwis powinien bardziej zwracać uwagę na potrzeby osób korzystających z niego a nie kierować się wizją jakiegoś programisty, który pewnie nigdy nic nie sprzedawał.
  • Istotne dla sprzedającego informacje zostały upchnięte w kąt. Wcześniej wystarczył jeden rzut oka na swoje aukcje żeby stwierdzić: tyle i tyle odsłon, tyle osób obserwuje dana aukcje. Teraz wszystkie informacje są upchnięte jak sardynki w puszce. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo środek został pusty.

Większość opinii (ok. 2000) jakie pojawiły się na forum w Allegro Café, jest krytyczna co do zmian jakich dla "wygody" sprzedających dokonał Zespół Allegro. Na razie serwis nie przychylił się do prośby użytkowników o powrót do starej wersji. Kilka osób zadeklarowało już zmianę portalu aukcyjnego. Alternatywą jest skorzystanie z Menadżera Sprzedaży Allegro (narzędzia przeznaczonego do zarządzania transakcjami), jednak wiąże się to z kolejnymi opłatami.

Zmiana wyglądu opcji sprzedaży została również wprowadzona na rosyjskiej wersji Allegro noszącej nazwę Molotok. Tam także spotkała się z krytyką.

Źródła[edytuj]