XV Warszawski Festiwal Nauki: dzień czwarty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 20 września 2011
Nauka
N icon science.png
XV Warszawski Festiwal Nauk - logo.png

Trwa XV Warszawski Festiwal Nauki, który zapowiadaliśmy. W czwartym dniu, w poniedziałek 19 września 2011, miały się odbyć, między innymi prezentacje: „Czy język tworzy rzeczywistość? O językowym obrazie rzeczywistości polityków i jego uwarunkowaniach” (nie odbył się) oraz „Jak to jest być nietoperzem? Czy możemy poznać naturę umysłów zwierząt”

O 15:30 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej miał się rozpoczął się wykład pod tytułem „Czy język tworzy rzeczywistość? O językowym obrazie rzeczywistości polityków i jego uwarunkowaniach” autorstwa dr Krzysztofa Cebula. Goście czekali do 16:00 kiedy pracownik poinformował że wykład się nie odbędzie z przyczyn osobistych.

Wojciech Pisula

O 19:00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej prof. dr hab. Wojciech Pisula wygłosił wykład pod tytułem „Jak to jest być nietoperzem? Czy możemy poznać naturę umysłów zwierząt”. Słuchacze mogli dowiedzieć się jakie zdolności poznawcze wykazują inne zwierzęta, dlaczego nie należy ich antropomorfizować i jak bardzo są świadome. Po wykładzie słuchacze chętnie zadawali pytania. Nietoperze w zasadzie zostały pominięte.


Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości