Wybrano wykonawcę przebudowy infrastruktury tramwajowej na dwóch skrzyżowaniach w Szczecinie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 23 lipca 2019
Transport
Underground.svg

KolejLotnictwo

link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
szczecińskiej sieci tramwajowej

Szczeciński przewoźnik Tramwaje Szczecińskie podał do publicznej informacji decyzję w sprawie przetargu na remont infrastruktury tramwajowej na placu Szarych Szeregów oraz na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z Nabrzeżem Wieleckim. Umowa na wykonanie prac modernizacyjnych, warta 45 milionów złotych, zostanie zawarta z przedsiębiorstwem ZUE S.A. z Krakowa. Prace obejmą wymianę wyeksploatowanych torowisk na dwóch ważnych skrzyżowaniach.

W zakres prac remontowych w przypadku obydwu skrzyżowań wchodzi: wymiana torowiska tramwajowego wraz z siecią zasilającą, przebudowa przystanków, montaż systemu ogrzewania i smarowania zwrotnic. Oprócz tego, na ulicy Wyszyńskiego przeprowadzony zostanie remont nawierzchni jezdni, ścieżek rowerowych i chodników. Powstanie również łuk skrętowy umożliwiający kierowanie składów tramwajowych z ulicy Wyszyńskiego na Nabrzeże Wieleckie (kierunek: Wały Chrobrego). Przy okazji remontu torowiska na placu Szarych Szeregów remont przejdzie również torowisko między placem Szarych Szeregów i placem Odrodzenia.

Ogółem zbudowanych zostanie 1240 metrów toru pojedynczego. Zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie, wykonawca prac będzie miał po 120 dni na wykonanie remontu każdego ze skrzyżowań.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego
Wikinews
Zachodniopomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Szczecina, Koszalina, Stargardu, Kołobrzegu, Świnoujścia
pozostałych miejscowości