2005-02-25: Wiśniewski wesprze reprezentantów Polski na Eurowizji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 25 lutego 2005

Michał Wiśniewski – lider rozwiązanego już zespołu Ich Troje, który podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Rydze w 2003 roku reprezentował Polskę i zajął siódme miejsce – będzie wspierał tegorocznych reprezentantów naszego kraju, zespół Ivan i Delfin, w promocji ich piosenki za granicą, przed tegorocznym festiwalem.

29 stycznia bieżącego roku Telewizja Polska S.A., która odpowiada za wybór wykonawcy na festiwal, ogłosiła, że decyzją komisji konkursowej, złożonej między innymi z dziennikarzy i krytyków, reprezentantem Polski na Eurowizji w roku 2005 będzie grupa Ivan i Delfin z piosenką Czarna Dziewczyna. Jest to żywiołowy utwór, bazujący na stylistyce muzyki cygańskiej i rosyjskiej. Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbywać się będzie w Kijowie na Ukrainie. Półfinał konkursu zaplanowano na 19 maja, a finał na 21 maja. Odmiennie niż w zeszłym roku, tym razem polska piosenka nie znajdzie się bezpośrednio w finale, lecz będzie musiała przejść przez półfinał.

Wokalista grupy Ivan i Delfin, Rosjanin Ivan Komarenko, ma już doświadczenia ze współpracy z Michałem Wiśniewskim, występował bowiem w jego programie Jestem, jaki jestem emitowanym na antenie TVN. Obecnie Wiśniewski chce się zaangażować w przygotowanie Ivana i jego zespołu do występu w Kijowie. Ma pomóc między innymi w opracowaniu wizerunku scenicznego i choreografii. Prawdopodobnie będzie także współfinansował koszty wyjazdów związanych z promocją piosenki w zagranicznych stacjach telewizyjnych, tak jak to czynił w roku 2003 z własnym zespołem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]