WhatsApp zbanował ponad 2 miliony kont w Indiach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 16 lipca 2021
WhatsApp logo1.svg

Od 15 maja do 15 lipca zablokowano ponad 2 miliony kont w Indiach. Większość z nich służyła do wysyłania niepożądanych wiadomości.

Przedsiębiorstwo zapewnia, że te działania służą przeciwdziałaniu dezinformacji i przemocy. Blokady nakłada sztuczna inteligencja. Przyznawane są na podstawie przekroczeń dopuszczalnej liczby wysyłanych wiadomości w określonym czasie. Ocenia się behawioralne sygnały pochodzące z kont użytkowników. Na podstawie zdjęć profilowych i grupowych, niezaszyfrowanych wiadomości oraz opisów wyłania się potencjalnych przestępców.

Konta zostały zidentyfikowane jako "indyjskie" za sprawą telefonicznego kodu krajowego +91. Przy zakładaniu konta WhatsApp należy dokonać weryfikacji za pomocą numeru telefonu. WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji w Indiach. Korzysta z niej ponad 400 milionów użytkowników.

Dane pochodzą z oficjalnego raportu amerykańskiego przedsiębiorstwa WhatsApp. Jest to pierwszy raport opublikowany po wprowadzeniu zmian prawnych dotyczących mediów społecznościowych w Indiach z maja 2021 r.

Za pomocą zaawansowanego uczenia maszynowego WhatsApp globalnie blokuje blisko 8 milionów kont każdego miesiąca.

Źródła[edytuj | edytuj kod]