2013-03-21: Ursynalia "The Tour" - zapowiedź konkursu zespołów rockowych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 3 kwietnia 2013
W zeszłym roku podczas festiwalu Ursynalia wystąpił m. in. zespół Slayer.
link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
Ursynalia 2012 Warsaw Student Festival


W dniach 31 maja - 2 czerwca 2013 na terenie Kampusu SGGW w Warszawie odbędzie się 30. edycja festiwalu Ursynalia. Jest to jeden z największych festiwali studenckich w Europie.

Organizatorem imprezy są Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz od 2009 roku Fundacja Bonum i Arena Live Production.

Znane są już główne gwiazdy festiwalu - są to zespoły Motörhead oraz ZZ Top, który przyjeżdża do Polski po raz pierwszy od ponad 16 lat. Na festiwalu wystąpią też Him, Bullet for my Valentine, Gentelman, Steve Aoki, Pendulum (Dj set & Verse), Parkway Drive, Soilwork oraz Luxtorpeda, Hunter, Jelonek i Mesajah.

W ramach przygotowań do festiwalu, w pierwszej połowie kwietnia odbędzie się konkurs Ursynalia "The Tour", przeznaczony dla młodych zespołów rockowych. Zgłoszenia można było nadsyłać do 28 marca – komisja konkursowa wybierze z nich 30 zespołów, które zagrają na 6 koncertach eliminacyjnych w różnych miastach Polski. Każdy z zespołów w czasie koncertu eliminacyjnego może zaprezentować dwa wybrane, autorskie utwory. Nagrodą główną, którą otrzymają trzy najlepsze zespoły, jest występ przed headlinerem festiwalu – każdego dnia wystąpi inny zespół, przed inną gwiazdą. Konkurs jest prowadzony we współpracy z Radiem Eska ROCK.

Koncerty eliminacyjne odbędą się w 6 miastach:

  • 08.04 – Warszawa - Proxima
  • 09.04 – Gdańsk - Parlamant
  • 10.04 – Łódź - Wytwórnia
  • 14.04 – Katowice – MegaClub
  • 15.04 – Wrocław - Alibi
  • 16.04 – Poznań - Eskulap

Na każdy z koncertów wystąpią jako gwiazdy wieczoru zespoły Luxtorpeda i jeden z laureatów zeszłorocznej edycji konkursu, zespół Chemia.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]