Tomaszowska Ceramika Paradyż zawiesiła współpracę w kontrahentami z Rosji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 14 kwietnia 2022
Widok na zakłady Ceramiki „Paradyż” w Tomaszowie Mazowieckim z drogi ekspresowej S8, jadąc samochodem od strony Warszawy
Widok na zakłady jadąc w kierunku Warszawy

W środę, 13 kwietnia 2022 roku zarząd Ceramiki Paradyż z Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie) zdecydował o zawieszeniu współpracy z kontrahentami z Federacji Rosyjskiej. Ma to związek z atakiem Rosji na Ukrainę i silnym poparciem Rosjan dla polityki Władimira Putina.

Firma czerpiąca z ponad 150–letniej tradycji produkcji znanej na całym świecie polsko–ukraińskiej ceramiki Jana Dziewulskiego jest dziś jednym z największych pracodawców w Tomaszowie Mazowieckim. Główne zakłady przedsiębiorstwa znajdują się w mieście przy drodze ekspresowej S8. Od początku wojny w Ukrainie tomaszowska Ceramika Paradyż zaangażowała się we wsparcie uchodźców – udzielono pomocy finansowej rodzinom pracowników z Ukrainy, następnie firma nawiązała współpracę z fundacją z pobliskiego Zakościela dysponującą większym ośrodkiem wypoczynkowym koło Inowłodza nad rzeką Pilicą. Pod opieką fundacji Proem Zako wspieranej finansowo przez tomaszowskie fabryki płytek ceramicznych przebywa dziś około 200 Ukrainek z dziećmi. Do sierpnia firma z Tomaszowa będzie wspierać finansowo działania fundacji na rzecz uchodźczyń przebywających w ośrodku nad Pilicą. Z uciekającymi przed wojną solidaryzują się również tomaszowianie zatrudnieni fabryce masowo uczestnicząc w zakładowych zbiórkach darów. O decyzji zakładów jako pierwsza poinformowała tomaszowska redakcja Polska Press.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości