Przejdź do zawartości

2023-08-19: Stwórzmy podkast dla Borysa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 19 sierpnia 2023

W związku ze śmiercią Borysa Kozielskiego Teresa Drozda zaproponowała w środowisku podkasterskim aby nagrać wspomnienia o zmarłym a następnie żeby poskładać ze stworzonych nagrań autorskie podkasty wspomnieniowe. Zbieranie nagrań trwa do 23 sierpnia o 8:00.

Jako współautor pomysłu wymieniany jest Konrad Leśniak. Inicjatywa polega na tym aby każdy kto czuje taką potrzebę nagrał i udostępnił innym wspomnienie/podziękowanie. Następnie stworzone zostaną odcinki podkastów autorów którzy wzięli udział w akcji poprzez autorskie zmontowanie przygotowanych nagrań. Pierwotnie nagrania miały zostać zebrane do 22 sierpnia jednak termin został przedłużony.

Aktualizacja 22 sierpnia

[edytuj | edytuj kod]

Każdy z Was może nagrać wspomnienie, w którym mówi o tym, kim był dla niego Borys i dlaczego czuje potrzebę opowiedzenia o nim. Ważne jest, byście się przedstawili. Nagranie nie ma ograniczonej długości. Możecie nagrać je w dowolny sposób – nawet komórką na dyktafonie.

Termin wysyłania nagrań upływa 23 sierpnia o 8:00. Wysyłajcie je na adres Gosi: malgorzata.gramatnikowska@wikimedia.pl, która jest w kontakcie z panią Teresą. Podcast ukaże się najprawdopodobniej w tym tygodniu. Plik z nagraniem zostanie dodany na Commons.


Źródła

[edytuj | edytuj kod]