Przejdź do zawartości

2006-01-07: Stan zdrowia Szarona polepsza się

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 7 stycznia 2006

Według agencji AFP stan premiera Izraela polepszył się, lecz nadal jest poważny.

Felix Umansky, chirurg operujący Ariela Szarona stwierdził, że ma on szanse na wyjście z choroby. Nie wiem, czy będzie to na 100 procent, lecz mam taką nadzieję. Ma się lepiej. Trzeba poczekać jeszcze dwa lub trzy dni. Zrobimy kolejne badania komputerowe i jeśli nie będzie dalszych problemów, rozpoczniemy wybudzanie pacjenta ze śpiączki – dodał lekarz. Według dyrektora szpitala nastąpiła znaczna poprawa w porównaniu z poprzednim badaniami. Stan premiera jest poważny, lecz stabilny – zaznaczył.

Dzisiejsza Rzeczpospolita sugeruje, że mało prawdopodobny jest powrót Szarona do polityki. Osobą, która może zastąpić premiera może być Szimon Peres. Od Peresa może zależeć los partii Szarona – Kadimy. Szef Kadimy namawia Peresa do pozostania w partii. Oferta ta jest o tyle atrakcyjna, że to właśnie partia Szarona jest typowana na zwycięzce wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Z sondaży wynika, że gdyby partię poprowadził Peres Kadima mogłaby zdobyć jeszcze więcej mandatów. Jednak działacze Kadimy opowiadają się za tymczasowym szefem partii - Ehudem Olmertem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]