Soundwalker - Łukasz Sobczak wydał oficjalnie album z muzyką elektroniczną pod nazwą Soundwalking

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 21 października 2018
N icon culture.png

Soundwalker - Łukasz Sobczak wydał oficjalnie album z muzyką elektroniczną pod nazwą Soundwalking

John Kowalski

15 października odbyła się światowa premiera albumu muzyka pochodzącego z pomorza tworzącego muzykę elektroniczną. Album jest dostępny na najważniejszych portalach międzynarodowych w formie cyfrowej oraz w formie fizycznego nośnika. Artysta znany jest już szerszej publiczności, brał udział w takich wydarzeniach jak ElectroDay w Wejherowie gdzie występował obok takich prekursorów gatunku jak Marek Biliński czy również występował w znanym dobrze fanom el-muzyki wydarzeniu o nazwie Cekcyn Electronic Music Festival. Najnowsze dzieło artysta opisuje w poetycki sposób:


"Często myślę o naszej planecie Ziemia… Spoglądam na nią oczami wyobraźni z kosmosu… widzę nasz Wielki Dom, który jak statek kosmiczny podróżuje przez Wszechświat, niosąc ze sobą wszystkie te rzeczy które dzieją się na jego powierzchni… ...gdzieś tam inżynier projektuje nową farmę wiatrową, starając się ujarzmić wiatr… po to, aby napędzić nasze pralki, zmywarki, lub inne urządzenia w zakładach przemysłowych, po to aby było światło w domach… ale też po to, by produkować broń… …gdzieś tam człowiek umiera z powodu braku jedzenia… lub nawet wody. Nasza Ziemia… Piękne miejsca. Od zapierających dech w piersiach wysokich gór, przez pustynie, przez potoki i rzeki do mórz I ogromnych oceanów. Nasza Ziemia… Wspomnienia. Dusze milionów ludzi, którzy mieli na naszej planecie własne ścieżki I tworzyli historię… tworzyli wynalazki. Nasza Ziemia… Synergia sił Natury, zakłócana siłami zła… Lasy w ogniu, wojny… Kiedy widzę to zło, uciekam myślami na Daleki Wschód, do Tybetu… Tam odnajduję pełną pokoju harmonię, równowagę i ciszę… Bądź ponad problemami… Chodź po wodzie…. Dotknij Nieba… Zabiorę Cię na spacer. Opowiem Ci bajkę. Bajkę o Naszej Ziemi. Bajkę malowaną Dźwiękiem".


Album “Soundwalking” w swoim pierwszym wcieleniu pojawił się w internecie za pośrednictwem nieistniejącego już labelu „El-stacji” w 2012 r. Towarzyszył też Łukaszowi Sobczakowi podczas jego koncertów, nagrany w niewielkiej ilości egzemplarzy na płytach CDR. Po nawiązaniu współpracy z labelem Life is Music Entertainment, artysta decyduje się pokazać światu swoją muzykę. Wznawia prace nad albumem Soundwalking, nadając mu nowe, bogatsze brzmienie, nagrywając utwory całkowicie od nowa, komponując nowe linie melodyczne, nowe bogate wstępy, dodając więcej muzycznej przestrzeni. Całkowicie nowy utwór „Walk on Water, Touch the Sky” staje się wątkiem przewodnim albumu, który pojawia się także w intro otwierającym krążek. Soundwalking stał się kompletną opowieścią muzyczną, która jest gotowa, aby móc ją opowiedzieć całemu światu. Głównie za sprawą najważniejszych portali muzycznych i usługach on demand. Wytłoczona w limitowanej ilości egzemplarzy, płyta jest dostępna także za pośrednictwem internetowych sklepów z muzyką elektroniczną, m.in. Generator.pl.

Promocji albumu towarzyszy teledysk do utworu „Walk on Water Touch the Sky”. Pokazana została piękna dyscyplina sportu, jaką jest skok o tyczce. Bohaterka (a jest nią kilkukrotna mistrzyni Polski juniorów Milena Lipińska), uparcie, mimo słabości, wytrwale trenuje aby w kulminacyjnym momencie utworu osiągnąć swój osobisty sukces – wykonać piękny skok i pobić swój rekord. Autor muzyki i współautor scenariusza – Łukasz Sobczak przekazuje słuchaczom ponadczasowe przesłanie, że tylko wiara i wytrwałość prowadzą do zamierzonych celów; nie należy zaś przejmować się codziennymi potknięciami i trudnościami. Uroku obrazowi dodają piękne nadmorskie krajobrazy, uchwycone z dronów podczas nagrań treningów Mileny. Produkcja pokazuje symbiozę uprawiającego sport człowieka z naturą, harmonizując z melodyjną, pełną przestrzeni muzyką elektroniczną Soundwalkera.


Źródła[edytuj | edytuj kod]