Przejdź do zawartości

2019-08-14: Skarby Wieków Średnich. Wystawa w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 14 sierpnia 2019

Skarby Wieków Średnich. Wystawa w Muzeum Mazowieckim w Płocku. W Muzeum Mazowieckim w Płocku w dniu 17 maja została otwarta wystawa Skarby Wieków Średnich ze zbiorów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Wystawa zajmuje tylko dwie sale, jednakże jest warta obejrzenia.

Autorką wystawy jest Magdalena Ruszkowska i jest to zgodnie z projektem wystawa objazdowa. Liczne srebrne i złocone ozdoby oraz biżuteria, pomimo że jest zgromadzona na niewielkiej przestrzenni, wywiera wrażenie, chociaż składa się na nią niewielka część zbiorów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Wystawa czasowa trwa do 1 września 2019 roku w Muzeum Mazowieckim w Płocku przy ul. Tumskiej 8. Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli 10:00 – 17:00. Bilet na wystawę można nabyć w cenie 7,00 zł. Wszystkie eksponaty są opisane zarówno w języku polskim, jak i angielskim, wydany został również ilustrowany 188 stronicowy katalog wystawy zawierający opisy wszystkich eksponatów oraz tło historyczne, dostępny w księgarni muzeum.

Fotorelacja[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Wojciech Brzeziński (red.) – Skarby wieków średnich. – Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, 2007