2005-04-21: Ruszył nowy tygodnik opinii "Ozon"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 21 kwietnia 2005

Zgodnie z zapowiedziami, po przeprowadzonej dzień wcześniej kampanii reklamowej w najważnieszych mediach (m.in. TVP, Polsacie i TVN, od dziś w kioskach można kupić nowy tygodnik "Ozon". Cenę ustalono na 4,50 złotego (tyle, co bezpośrednia konkurencja: Polityka, Newsweek Polska, Wprost i Przekrój, nakład wynosi 250 tysięcy egzemplarzy, a zespół liczy 43 osoby.

We wstępie redaktor naczelny pisma, Dariusz Rosiak, były dziennikarz m.in. Newsweeka i Przekroju, określił misję tygodnika: odróżnianie się od konkurencji nie pogonią za sensacją, lecz analizowaniem rzeczywistości, pokazywanie jaśniejszej strony życia, praktycznego zastosowania nowych technologii, a nie bombardowanie gadżetami, a także propagowanie głębokiego humanizmu. Jego zastępcą jest znany z polskiej edycji Newsweeka Szymon Hołownia, ekspert w dziedzinie religii, autor książki Kościół dla średniozaawansowanych i twórca felietonów w Radiu Białystok. Innymi znanymi twrzami są m.in. Joanna Lichocka, prowadząca Puls Wieczoru w TV Puls, Tomasz Terlikowski, dziennikarz religijny, twórca Ekumenicznej Agencji Informacyjnej, który został szefem działu Życie , a także będąca zastępczynią Rosiaka Anna Moczulska, tak jak większość dziennikarzy wywodząca się z Newsweeka.

Jednym z inwestorów w wydawnictwo Ozon Media jest Janusz Palikot, prowadzący działalność w przemyśle alkoholowym. Nowe pismo, wydawane w czwartki, ma formę lekką, umieszczoną między powagą Polityki a lekkością Przekroju - dużo miejsca zajmuje w nim kultura, ale też felietony - w 1. numerze m.in. Justyny Pochanke, Tomasza Lisa, ojca Macieja Zięby i Agaty Passent, wkrótce mają się też pojawić Ryszard Bugaj i Filip Bajon. Ostatnie strony zajmuje Siarkazm, czyli potężna dawka absurdalnego humoru, związanego z polityką i sprawami ludzkimi. Oprawa graficzna przypomina nieco Newsweeka.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Źródło[edytuj | edytuj kod]

informacja własna