Robert Kubica kierowcą rezerwowym Alfy Romeo, PKN Orlen sponsorem tytularnym zespołu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 1 stycznia 2020
Sport
2019 Formula One tests Barcelona, Kubica (32309897777).jpg
Robert Kubica

Robert Kubica został potwierdzony jako trzeci kierowca zespołu Alfa Romeo Racing. Dziś także ogłoszono, że PKN Orlen został sponsorem tytularnym szwajcarskiej stajni.

Dzisiejsza decyzja oznacza powrót Polaka do zespołu, który reprezentował w sezonach 2006-2009, kiedy ekipa nazywała się BMW Sauber. Również może dzięki temu pogodzić obowiązki w Formule 1 ze startami w innej serii. Wraz z podpisaniem umowy, zespół zmieni nazwę na Alfa Romeo Racing Orlen. Logo polskiego koncernu pojawi się na tylnym i przednim skrzydle samochodu, lusterkach, sekcjach bocznych i obręczy halo. Również będzie on widoczny na kombinezonach zespołu, w kilku miejscach na kasku, a także na odzieży mechaników i personelu zespołu oraz na transporterach, wnętrzu garażu i motorhome. Członkowie Alfy Romeo Racing Orlen będą zaangażowani w działania marketingowe Orlenu.

Dzięki współpracy PKN Orlen z Alfą Romeo Racing, trzech młodych Polaków dołączy do Orlen Akademii Kartingowej. Jest prowadzona przez spółkę Sauber Motorsport, która z kolei jest odpowiedzialna za działalność operacyjną zespołu z Hinwil.

Źródła[edytuj | edytuj kod]