2005-06-01: Prokom Trefl Sopot ponownie mistrzem Polski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 1 czerwca 2005

Prokom Trefl Sopot wygrał we Włocławku z Anwilem 72:67 (21:17,18:19,13:18,20:13) i tym samym w finale play - off pokonał włocławian 4:2. Prokom Trefl w tym sezonie po udanym występie w rozgrywkach pucharowych Euroligi po raz drugi zdobywa mistrzostwo Polski w koszykówce.

Pierwsze dwie kwarty meczu pomimo stałej przewagi Prokomu były bardzo wyrównane. W drużynie Sopotu na swoim wysokim poziomie grały gwiazdy: Goran Jagodnik i Adam Wójcik. W Anwilu zawodnicy drugoplanowi musieli wziąć odpowiedzialność na swoje barki, szczególnie gdy Gintaras Kadziulis (0 pkt w meczu) szybko złapał faule. Trzecia kwarta stała pod dyktandem Anwilu, przebudził się Joe Crispin (17 pkt w meczu) zdobywając w tej kwarcie 14 pkt, Dragan Vukcewic zaczął rzucać za 3 pkt. Prowadzenie Anwilu dwoma punktami przed czwartą kwartą zapowiadało emocje do ostatnich sekund. Sytuacja jednak wyjaśniła się na kilka minut przed końcem meczu, zadecydowała agresywna obrona Prokomu, straty Anwilu i jedyny celny rzut Tomasa Pacesasa za 3 pkt w całym meczu. Opuszczenie boiska za 5 faul Gorana Jagodnika nie miało już większego wpływu na wynik meczu. W drużynie Prokomu na słowa uznania zasługuje gra Gorana Jagodnika 20 pkt i Adama Wójcika 19 pkt oraz cały zespół za grę obronną.

Prokom Trefl Sopot w tym sezonie osiągnął wszystkie zamierzone cele, został ponownie mistrzem Polski oraz udanie zadebiutował w Eurolidze - awansował do fazy TOP 16. Zacięte mecze finałowe z Anwilem powinny mobilizująco wpłynąć na grę w przyszłym sezonie ligowym EBL i Eurolidze.

Źródło

  • relacja TV Puls
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości