2007-06-06: Prawnik z Florydy zaniepokojony wydaniem na konsolę Wii gry Manhunt 2

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 6 czerwca 2007

Serwis GamePolitics.com potwierdził, że prawnik z Florydy, Bill McCollum, wyraził zainteresowanie nadchodzącym wydaniem kontrowersyjnej gry firmy Rockstar na konsolę siódmej generacji, Wii. Według McColluma największym problemem jest wykorzystanie kontrolera konsoli, który umożliwia wykrywanie ruchu. Gracze będą musieli podczas gry symulować pchnięcia i cięcia nożem oraz bicie przeciwników.

W poniedziałek reporter telewizji FOX News, Orlando Salinas, przeprowadził wywiad z McCollumem. Wywiad miał zostać puszczony dzisiaj wieczorem, lecz Salinas powiedział, że telewizja zdecydowała o puszczeniu wywiadu bliżej premiery gry – czyli blisko 9 lipca. Wśród osób, z którymi Salinas przeprowadził wywiad znalazł się też Jack Thompson, znany z krytyki gier. 12 maja wysłał list do McColluma i gubernatora Florydy Charliego Crista, w którym napisał:

Cquote1.svg Sprzedawcy na Florydzie mają zamiar sprzedawać bardzo brutalną girę wideo, nazwaną Manhunt 2, która będzie dostępna na platformie do gier Nintendo Wii przyjaznej dzieciom.
(...)
Urządzenie Wii nie korzysta z tradycyjnych kontrolerów gier z naciskanymi przyciskami, lecz z czujników ruchu… To jest urządzenie treningowe.
Cquote2.svg

Według źródeł serwisu GamePolitics.com McCollum nie interesuje się w ogóle wersjami gry Manhunt 2 na konsole PlayStation 2 i PlayStation Portable. Rzecznik McColluma powiedział, że ten "zaniepokojony każdą grą, która może wpoić dzieciom przemoc, a szczególnie grami, które wymagają od dzieci agresywnego zachowania, nawet jeżeli jest to symulacja".

Źródła[edytuj | edytuj kod]