Pływackie Mistrzostwa Europy 2006

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 3 sierpnia 2006

Pływackie Mistrzostwa Europy 2006 odbywają się w Budapeszcie. Trwają od dnia 31 lipca do 6 sierpnia.

Klasyfikacja medalowa[edytuj]

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo Z S B R-m
1 Flag of Germany.svg Niemcy 4 2 1 7
2 Flag of France.svg Francja 4 0 4 8
3 Flag of Russia.svg Rosja 3 1 1 5
4 Flag of Italy.svg Włochy 2 4 2 8
5 Flag of Poland 2.svg Polska 2 2 1 5
6 Flag of Ukraine.svg Ukraina 2 1 2 5
7 Flag of the Netherlands.svg Holandia 1 2 1 4
8 Flag of Sweden.svg Szwecja 1 1 0 2
9 Flag of Hungary.svg Węgry 1 0 2 3
10 Flag of the United Kingdom.svg Wielka Brytania 0 2 4 6
11 Flag of Greece.svg Grecja 0 2 2 4
12 Flag of Austria.svg Austria 0 1 0 1
12 Flag of Croatia.svg Chorwacja 0 1 0 1
12 Flag of Norway.svg Norwegia 0 1 0 1
15 Flag of Denmark.svg Dania 0 0 1 1



Mężczyźni: 50 m dowolny | 100 m dowolny | 200 m dowolny | 400 m dowolny | 1500 m dowolny | 50 m motylkowy | 100 m motylkowy | 200 m motylkowy | 50 m grzbietowy |100 m grzbietowy | 200 m grzbietowy | 100 m klasyczny | 200 m klasyczny | 200 m zmienny | 400 m zmienny | sztafeta 4 x 100 m dowolny | sztafeta 4 x 200 m dowolny | sztafeta 4 x 100 m zmienny

Kobiety: 50 m dowolny | 100 m dowolny | 200 m dowolny | 400 m dowolny | 800 m dowolny | 50 m motylkowy | 100 m motylkowy | 200 m motylkowy | 100 m grzbietowy | 200 m grzbietowy | 100 m klasyczny | 200 m klasyczny | 200 m zmienny | 400 m zmienny | sztafeta 4 x 100 m dowolny | sztafeta 4 x 200 m dowolny | sztafeta 4 x 100 m zmienny


Mężczyźni[edytuj]

50 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x




100 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x




200 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of the Netherlands.svg Holandia Pieter van den Hoogenband 1.45,65
2 Flag of Italy.svg Włochy Massimiliano Rosolino 1.45,02
3 Flag of Italy.svg Włochy Filippo Magnini 1.47,57




400 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Russia.svg Rosja Jurij Priłukow 3.45,73
2 Flag of Italy.svg Włochy Massimiliano Rosolino 3.46,87
3 Flag of France.svg Francja Nicolas Rostoucher 3.47,04

Polak Przemysław Stańczyk uplasował się na 4 pozycji z czasem 3.47,77, a Mateusz Sawrymowicz na szóstej z wynikiem 3.49,00.

1500 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





50 m stylem grzbietowym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Germany.svg Niemcy Helge Meeuw 0.25,06
2 Flag of Greece.svg Grecja Aristeidis Grigoriadis 0.25,14
3 Flag of the United Kingdom.svg Wielka Brytania Matthew Clay 0.25,15





100 m stylem grzbietowym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Russia.svg Rosja Arkadij Wiatczanin 0.53,50
2 Flag of Austria.svg Austria Markus Rogan 0.54,07
3 Flag of Greece.svg Grecja Arsteidis Grigoriadis 0.54,34





200 m stylem grzbietowym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





100 m stylem klasycznym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Russia.svg Rosja Roman Słudnow 1.00,61
2 Flag of Norway.svg Norwegia Alexander Dale Oen 1.00,63
3 Flag of Ukraine.svg Ukraina Ołeh Lisohor 1.00,64





200 m stylem klasycznym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Poland 2.svg Polska Sławomir Kuczko 2.12,12
2 Flag of Italy.svg Włochy Paolo Bossini 2.12,35
3 Flag of the United Kingdom.svg Wielka Brytania Kristopher Gilchrist 2.13,21


Włoch Loris Facci zajął pierwsze miejsce, ale został zdyskwalifikowany.



50 m stylem motylkowym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Ukraine.svg Ukraina Serhij Breus 0.23,41
2 Flag of Croatia.svg Chorwacja Duje Draganja 0.23,62
3 Flag of Denmark.svg Dania Jakob Andkjær 0.23,77
3 Flag of Ukraine.svg Ukraina Andrij Serdinow 0.23,77




100 m stylem motylkowym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





200 m stylem motylkowym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Poland 2.svg Polska Paweł Korzeniowski 1.55,04
2 Flag of Greece.svg Grecja Janis Drymonakos 1.57,03
3 Flag of Russia.svg Rosja Nikołaj Skworcow 1.57,12


Drugi Polak Łukasz Drzewiński zajął ósmą pozycję z wynikiem 1.58,07.



200 m stylem zmiennym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Hungary.svg Węgry László Cseh 1.58,17
2 Flag of Italy.svg Włochy Alessio Boggiato 2.00,14
3 Flag of Hungary.svg Węgry Tamás Kerékjártó 2.00,17


Polak Łukasz Wójt z wynikiem 2.03,10 zajął siódmą pozycję.



400 m stylem zmiennym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





4x100 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnicy Czas
1 Flag of Italy.svg Włochy A. Calvi
Ch. Galenda
L. Vismara
F. Magnini
3.15,23
2 Flag of Russia.svg Rosja J. Łagunow
A. Greczin
I. Usow
A. Kaprałow
3.16,47
3 Flag of France.svg Francja A. Bernard
G. Mallet
F. Gilot
A. Leveaux
3.16,53


Aż dwie sztafety zostały zdyskwalifikowane - Holandia i Wielka Brytania.



4x200 m stylem dowolnym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnicy Czas
1 x x
x
x
x
x
2 x x
x
x
x
x
3 x x
x
x
x
x





4x100 m stylem zmiennym mężczyzn[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnicy Czas
1 x x
x
x
x
x
2 x x
x
x
x
x
3 x x
x
x
x
x





Kobiety[edytuj]

50 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





100 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of Germany.svg Niemcy Britta Steffen 53,30 (WR)
2 Flag of the Netherlands.svg Holandia Marleen Veldhuis 54,32
3 Flag of Greece.svg Grecja Nery-Madey Niangkouara 54,38





200 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





400 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x




800 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of France.svg Francja Laure Manaudou 8.19,29 (ER)
2 Flag of the United Kingdom.svg Wielka Brytania Rebecca Adlington 8.27,88
3 Flag of the United Kingdom.svg Wielka Brytania Rebecca Cooke 8.28,40





100 m stylem grzbietowym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of France.svg Francja Laure Manaudou 1.00,88
2 Flag of Germany.svg Niemcy Antje Buschschulte 1.01,40
3 Flag of Germany.svg Niemcy Janine Pietsch 1.01,55





200 m stylem grzbietowym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of France.svg Francja Esther Baron 2.10,07
2 Flag of Ukraine.svg Ukraina Irina Amszennikowa 2.12,13
3 Flag of the United Kingdom.svg Wielka Brytania Melanie Marshall 2.12,17





100 m stylem klasycznym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of France.svg Francja Laure Manaudou 1.00,88
2 Flag of Germany.svg Niemcy Antje Buschschulte 1.01,40
3 Flag of Germany.svg Niemcy Janine Pietsch 1.01,55





200 m stylem klasycznym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





50 m stylem motylkowym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodnik Czas
1 Flag of Sweden.svg Szwecja Therese Alshammar 0.26,06
2 Flag of Sweden.svg Szwecja Anna-Karin Kammerling 0.26,23
3 Flag of the Netherlands.svg Holandia Chantal Groot 0.26,49

Polka Aleksandra Urbańczyk z wynikiem 0.27,09 zajęła ósmą pozycję.

100 m stylem motylkowym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x




200 m stylem motylkowym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 x x x
2 x x x
3 x x x





200 m stylem zmiennym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of France.svg Francja Laure Manaudou 2.12,69
2 Flag of Poland 2.svg Polska Katarzyna Baranowska 2.13,36
3 Flag of Italy.svg Włochy Alessia Filippi 2.13,75





400 m stylem zmiennym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczka Czas
1 Flag of Italy.svg Włochy Alessia Filippi 4.35,80
2 Flag of Germany.svg Niemcy Nicole Hetzer 4.37,97
3 Flag of Poland 2.svg Polska Katarzyna Baranowska 4.40,02





4x100 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczki Czas
1 Flag of Germany.svg Niemcy P. Dallmann
D. Goetz
B. Steffen
A. Liebs
3.35,22 (WR)
2 Flag of the Netherlands.svg Holandia I. Dekker
R. Kromowidjojo
Ch. Groot
M. Veldhuis
3.37,04
3 Flag of France.svg Francja A. Popchanka
A. Mongel
C. Couderc
M. Metella
3.38,83





4x200 m stylem dowolnym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczki Czas
1 Flag of Germany.svg Niemcy P. Dallmann
D. Samulski
B. Steffen
A. Liebs
7.50,82 (WR)
2 Flag of Poland 2.svg Polska Otylia Jędrzejczak
Joanna Budzis
Agata Zwiejska
Paulina Barzycka
7.56,32
3 Flag of France.svg Francja A. Popchanka
S. Huber
A. Mongel
Laure Manaudou
7.56,44





4x100 m stylem zmiennym kobiet[edytuj]

Lp. Państwo Zawodniczki Czas
1 x x
x
x
x
x
2 x x
x
x
x
x
3 x x
x
x
x
x