Naukowcy odkryli białko w meteorycie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 8 kwietnia 2020
N icon science.png

Dokonano niesamowitego i przełomowego odkrycia. Naukowcy pierwszy raz w historii odkryli pozaziemskie białko we wnętrzu meteorytu.

Grupa trzech naukowców: Malcolm W. McGeoch z Plex Corporation, Sergei Dikler z Bruker Scientific LLC oraz Julie E.M. McGeoch z Instytutu Biologii Komórkowej i Molekularnej Uniwersytetu Harvarda oświadczyła, że znalazła cząsteczki białka ukryte wewnątrz meteorytu Acfer 086, który spadł w Algierii 30 lat temu. Jeśli badania zostaną potwierdzone, będzie to pierwsze białko pochodzące z obiektu pozaziemskiego.

Duża część środowiska naukowego pozostaje jednak sceptyczna wobec tych doniesień.

Artykuł naukowców ukazał się w bazie preprintów arXiv[1]. Prace tam umieszczane nie są recenzowane, czyli nie zostały jeszcze poddane ocenie naukowej. Jeśli jednak doniesienia badaczy się potwierdzą, to odkrycie to będzie miało duże znaczenia i może pomóc w rozwiązaniu zagadki pochodzenia życia na Ziemi.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Malcolm W. McGeoch, Sergei Dikler and Julie E.M. McGeoch, "Hemolityna: Białko z meteorytu zawierające żelazo i lit" (ang. Hemolithin: a Meteoritic Protein containing Iron and Lithium)

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]