Mural solidarności z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych zostanie odsłonięty w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 15 maja 2021
N icon society.png
Warszawa
POL Warszawa COA.svg

16 maja 2021 roku zostanie uroczyście odsłonięty mural solidarności z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych. Jest to projekt Fundacji eF kropka zlokalizowany przy Dworcu Gdańskim w Warszawie.

Współrzędne: 52°15'29" N 20°59'44" EGeografia

Projekt towarzyszy III Kongresowi Zdrowia Psychicznego oraz jest częścią edukacyjnej kampanii społecznej na rzecz dbania o zdrowie psychiczne.

Na stworzenie muralu zorganizowana została zbiórka na zrzutka.pl. 15 maja strona odnotowała zebranie 3 278 zł z planowanych 10 000 zł. Fundusze zebrane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na zapewnienie wszelkich niezbędnych materiałów, kosztów realizacji procesu tworzenia muralu oraz jego dokumentacji w formie materiału filmowego.

Autorem muralu jest Dariusz Paczkowski - grafficiarz, street artowiec, performer, animator życia kulturalnego, koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka. W tworzeniu muralu biorą udział osoby, które muralowi użyczą swych twarzy oraz wolontariuszki i wolontariusze. Osoby po i w trakcie kryzysu psychicznego oraz związane z ochroną zdrowia psychicznego. Do udziału w projekcie zaproszono seniorów, dzieci i młodzież oraz osoby z mniejszości narażone na dyskryminację.

Organizatorzy posługują się hasztagiem #ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

  • [Mural solidarności z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych został odsłonięty w Warszawie]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]