2007-09-08: Michał Kamiński: wypowiedź Kwaśniewskiego dla magazynu „Vanity Fair” jest niestosowna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 8 września 2007

Kancelaria Prezydenta RP wydała oświadczenie dotyczące wywiadu Aleksandra Kwaśniewskiego, w którym radził on Niemcom, by postępowali z Polską stanowczo i ostro. Powiedział on, że jeśli wybory wygra PiS i nadal będzie prowadziło taką samą politykę wobec Niemiec to "trzeba będzie wtedy inaczej reagować na te ataki". Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP brzmi następująco:

Cquote1.svg Kancelaria Prezydenta RP ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuje wypowiedź Aleksandra Kwaśniewskiego dla magazynu „Vanity Fair”. Jest ona wysoce niestosowna i nie licuje z godnością urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który Aleksander Kwaśniewski sprawował przez dziesięć lat. Słowa byłego Prezydenta szkodzą zarówno wizerunkowi Polski w świecie, jak i budowaniu partnerskich relacji między Polską a Niemcami.

Jest rzeczą niedopuszczalną, by jakikolwiek polski obywatel, a tym bardziej były Prezydent, zachęcał obce państwo do agresywnej polityki przeciwko własnemu krajowi.

Uważamy, że w zaistniałej sytuacji polska opinia publiczna ma prawo domagać się od Aleksandra Kwaśniewskiego wyjaśnień i przeprosin.

Cquote2.svg

— Michał Kamiński, Sekretarz Stanu

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]