2005-03-31: MPAA zamyka polską stronę z torrentami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 31 marca 2005

Polscy użytkownicy internetu, którzy do ściągania nielegalnych plików korzystają z sieci BitTorrent, poczuli po raz pierwszy oddech prawa na karku. MPAA, organizacja ścigająca nielegalne strony internetowe oferujące swoim użytkownikom ściąganie między innymi filmów, zamknęła dziś polską stronę internetową Torrent Dream Reactor.

Z początku uważane jako żart prima-aprilisowy, sprawa wygląda na prawdziwą - cała zawartość serwera strony, jak i zawartość forum dyskusjnego, znajdującego się na innym serwerze, została usunięta.

Jednym z aspektów przemawiających za żartem jest fakt, że informacja zawarta na stronie odrobinę się różni od standardowej informacji, która znajduje się na innych zamkniętych stronach, m.in. LokiTorrent. Niestety, nie udało nam się jeszcze skontaktować z nikim z redakcji strony Torrent Dream Reactor. 24 marca TDT pobiło rekord odwiedzin, przewyższając jedną z popularniejszych stron o tej tematyce w Polsce, Click-Plick.

MPAA jest organizacją filmową składającą się z siedmiu wielkich wydawców filmów, m.in. Walt Disney, Sony Pictures i Warner Bros.


Aktualizacja: 1 kwietnia 2005
Jak poinformował serwis HACKING.pl, cała ta sprawa jest żartem prima-aprilisowym administratorów strony, potwierdzają to oficjalnie na stronie serwisu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]