MC odchodzi od Starcrafta II i zostanie coachem w League of Legends

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 22 listopada 2016
N icon sport2.png

Koreański e-sportowiec Jang „MC” Min Chul zakończył po raz drugi karierę zawodnika w StarCraft II i podpisał kontrakt z drużyną Kongdoo, w której zostanie coachem dywizji League of Legends. „MC” wygrał w StarCrafcie II około 500 tys. dolarów, a jego ostatnią drużyną było CJ Entus, które zostało rozwiązane po zakończeniu Proleague. Fakt ten wykorzystało Kongdoo, zatrudniając Min Chula.

MC zaczął swoją karierę w StarCraft: Brood War jako „IrOn”, ale nie odniósł większych sukcesów. Był za to jednym z pierwszych progamerów, którzy zdecydowali się przejść na StarCraft II, podczas gdy StarCraft: Brood War był o wiele popularniejszy. „IrOn” zmienił ID na „MC”, dołączył do drużyny Old Generations i od tego momentu jako „[oGs]MC” zaczął odnosić sukcesy. W grudniu 2010, wygrywając Sony Ericsson StarCraft II Open Season 3 i pokonując w finale „Raina” 4-1, zarobił 89 000 dolarów, a zaledwie cztery miesiące później, wygrywając z „July” w finale GSL 4-1 i z „WhiteRa” na DreamHack Stockholm odpowiednio 44 500 dolarów i 15 000 dolarów. Od premiery StarCraft II w 2010 roku „MC” zaczął bardzo dobrze grać i do teraz jest jedynym graczem, który przekroczył 500 tys. dolarów zdobytych nagród. Sumując zarobki z StarCraft: Brood War i StarCraft II, zajmuje trzecie miejsce za legendami Brood War'a Lee „Flash” Young Ho i Lee „Jaedong” Jae Dong.

Jako bardzo charyzmatyczna i wyrazista postać na scenie e-sportowej Min Chul zdobył sobie wielu fanów nie tylko swoimi umiejętnościami gry, ale również poczuciem humoru i dystansem do siebie. Na zachodzie nadano mu przydomki „Boss Toss” oraz „Protoss President”. Prawdopodobnie dzięki temu oraz jego doświadczeniu w e-sporcie Kongdoo zatrudniło go jako coacha League of Legends mimo jego braku doświadczenia na scenie tejże gry.

Źródła[edytuj | edytuj kod]