Przejdź do zawartości

2009-02-18: Kraków: Selector Festival kolejnym festiwalem muzycznym w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 18 lutego 2009

W dniach 5-6 czerwca 2009 r. w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Selector Festival. Będzie to kolejna, po Coke Live Music Festival, impreza organizowana w tym mieście przez agencję AlterArt.

Festiwal prezentował będzie szeroko pojętą muzykę elektroniczną:

Naszym celem jest stworzenie dużego, nowoczesnego festiwalu muzyki elektronicznej i tanecznej, który na przestrzeni kilku lat stanie się największym tego typu wydarzeniem w Polsce, a także ważnym punktem w kalendarzu imprez europejskich. Pojawią się najwięksi i najciekawsi wykonawcy z kręgów szeroko pojętej muzyki elektronicznej, a także nowe odkrycia i nowe nurty muzyczne.

—AlterArt, informacja prasowa z 3 grudnia 2008 r.

Cała "warstwa muzyczna" uzupełniona będzie działaniami na styku muzyki i sztuki multimedialnej – dźwięk zostanie połączony z multimedialną oprawą wizualną i instalacjami przestrzennymi. Ogłoszony został także konkurs, którego laureaci otrzymają kontrakt na stworzenie konceptu wizualnego i graficznego całości festiwalu. Jego celem jest wyłonienie i zaproszenie niezależnych twórców i grup projektowych do współpracy – będzie on corocznym elementem imprezy.

Błonia krakowskie – lokalizacja Selector Festival 2009

Trwający dwa dni festiwal odbędzie się na krakowskich Błoniach, w tzw. przestrzeni namiotowej. Rozstawiony tam będzie ogromny namiot, który pomieści 12 tysięcy wielbicieli muzyki. Już planowane jest zwiększanie jego pojemności w przyszłych latach (do 20 tys. uczestników).

Współorganizatorem imprezy z ramienia Krakowa jest agencja 6 Zmysłów, która odpowiedzialna jest m.in. za takie festiwale jak Sacrum Profanum, czy Off Camera.

Organizatorzy[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]