Przejdź do zawartości

2013-04-03: Konkurs zespołów rockowych Ursynalia - The Tour w Warszawie: fotoreportaż

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 10 kwietnia 2013

W poniedziałek 8 kwietnia w warszawskim klubie Proxima odbył się pierwszy koncert w ramach półfinału konkursu Ursynalia - The Tour 2013.

Ursynalia "The Tour" to konkurs przeznaczony dla młodych zespołów rockowych. Podczas wstępnych eliminacji komisja wybrała 30 zespołów, które zagrają na 6 koncertach eliminacyjnych w różnych miastach Polski. Każdy z zespołów w czasie koncertu eliminacyjnego może zaprezentować dwa wybrane, autorskie utwory. Nagrodą główną, którą otrzymają trzy najlepsze zespoły, jest występ przed headlinerem festiwalu Ursynalia 2013 – każdego dnia wystąpi inny zespół, przed inną gwiazdą. Konkurs jest prowadzony we współpracy z Radiem Eska ROCK.

Pierwszy koncert konkursowy odbył się 8 kwietnia w Warszawie. Na scenie zaprezentowało się 5 zespołów: ICONA (rock połączony z rapem), formydemons (metalcore), Deyacoda (nu metal), Gruby Kot (bluesrock) i Venflon. W przerwach między koncertami była możliwość zdobycia 4 podwójnych karnetów na festiwal Ursynalia 2013 – wystarczyło odpowiedzieć na proste pytania związane z festiwalem.

Po półfinalistach świetny koncert dał zespół Chemia, jeden z laureatów zeszłorocznej edycji konkursu. Następnie ogłoszono wyniki głosowania publiczności na zwycięzcę półfinału - został nim zespół Venflon, pozostałe cztery zespoły otrzymały możliwość walki o "dziką kartę". Wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosowano karnet VIP na Ursynalia 2013. Około 21:30 na scenie pojawił się zespół Luxtorpeda, którego występ zakończył imprezę.

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z koncertu:

Zespoły konkursowe

[edytuj | edytuj kod]

Gwiazdy wieczoru

[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]