Konkurs młodzieżowy „Bezpieczny Internet oknem na świat”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 18 października 2021
Rainbow color chalks.jpg

18 października przypada Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi. Z tej okazji Urząd Wojewódzki w Katowicach zorganizował II edycję konkursu "Bezpieczny Internet oknem na świat". Konkurs jest skierowany do śląskiej młodzieży.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego. Do 30 listopada 2021 r. zainteresowani mogą składać plakaty pod hasłem "Bezpieczny Internet oknem na świat". Technika wykonania pracy jest dowolna. Można ją wykonać za pomocą ołówka, kredek, tempery czy przy użyciu komputera.

Prace należy składać za pośrednictwem tradycyjnej poczty na adres: Śląski Urząd Wojewódzki ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice z dopiskiem Konkurs "Bezpieczny Internet oknem na świat" lub bezpośrednio w Biurze Podawczym ŚUW. Do 20 grudnia 2021 r. konkurs zostanie rozstrzygnięty, a na stronie internetowej organizatora: www.katowice.uw.gov.pl zostanie opublikowana lista zwycięzców. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i dokumentami dla opiekunów znajdują się na stronie ŚUW.

Wydarzenie ma na celu poszerzać świadomość społeczeństwa o procederze handlu ludźmi. Konkurs organizowany przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach skupia się na bezpieczeństwie korzystania z Internetu. Pokazuje, że nie należy się go bać.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
POL województwo śląskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości