2007-11-08: Jutro desygnacja Tuska na premiera

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 8 listopada 2007
N icon politics.png

W wypowiedzi dla TVN24, prezydencki minister Michał Kamiński oznajmił, że w dniu jutrzejszym nastąpi desygnacja Donalda Tuska na premiera.

Wraz z nominacją Donald Tusk dostanie uprawnienia do przedstawienia kandydatów na stanowiska ministerialne.

Osobiście dla przyszłego premiera oznacza to przydzielenie ochrony BOR-u, tymczasowego gabinetu w Kancelarii Premiera i auta służbowego.

Donald Tusk nie skomentował jeszcze tych doniesień.

Wcześniej Tusk po spotkaniu z José Manuelem Durão Barroso, przewodniczącym KE powiedział, że ma nadzieję, iż desygnacja odbędzie się dziś albo jutro: "Poruszam się bez ochrony, ludzie podchodzą i zaczynają się niecierpliwić. Nie mówię o sobie, bo widzę też dobre strony tego, że mogę jeszcze z żoną i z dziećmi być dłużej niż to się będzie dziać w przyszłości, ale ludzie pytają - co, były wybory, chcieliśmy zmiany, a tu ciągle to samo. Mam nadzieję, ze do końca tygodnia tak, jak prezydent zapowiedział zostanę desygnowany i wtedy będę gotowy w przyszłym tygodniu do przedstawienia prezydentowi gabinetu. Prezydent zapowiedział publicznie, mam nadzieję, że nie wycofa się z tej obietnicy danej nie mnie, tylko Polakom. (...) Nie sądzę, żeby była jakaś zwłoka".

"Jak będę desygnowany na premiera, to będę mógł z osobami, a to są przecież bardzo poważne osoby - rozmawiać nie jako być może premier, ale jako desygnowany premier i wtedy one będą mi mogły ostatecznie powiedzieć, że tak, wchodzą do gabinetu. Jeśli są znaki zapytania w niektórych resortach, to raczej dlatego, że ja ciągle bez desygnowania, ciągle bez ostatecznych decyzji, rozmawiam z kilkoma kandydatami na to samo miejsce" - dodał Tusk.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]