2008-04-12: Jurek przeciwny odwoływaniu Sowińskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 12 kwietnia 2008

Marek Jurek opowiedział się przeciw odwołaniu Ewy Sowińskiej z funkcji Rzecznika Praw Dziecka. Były marszałek Sejmu we wczorajszym programie TVN24 podkreślił, że nie złamała ona prawa, więc nie widzi przesłanek do odwołania.

„Nie będę bronił wszystkich jej wypowiedzi, ale ostatnio przypisano jej poglądy, których nie głosiła” – powiedział Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej, odnosząc się do doniesień medialnych, jakoby Ewa Sowińska chciała wprowadzić zakaz seksu do osiemnastego roku życia.

„Można to oczywiście zrobić, ale kadencyjność, podobnie jak nie odwoływalność, jest w pewnych warunkach gwarancją niezależności. I w moim przekonaniu taką gwarancję należy łamać tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, tutaj takiej sytuacji nadzwyczajnej nie widzę” - ocenił były marszałek, dodając: „To zły precedens, żeby wszystkie urzędy traktować jak swoje. To bowiem droga donikąd”.

Wczoraj z Ewą Sowińską miał spotkać się marszałek Bronisław Komorowski, by przekonać ją do zrezygnowania ze stanowiska RPD. W innym przypadku na kolejnym posiedzeniu Sejmu może dojść do głosowania nad jej odwołaniem.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]