Jaedong przechodzi na emeryturę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 22 listopada 2016
N icon sport2.png

Jeden z najbardziej utytułowanych e-sportowców Lee „Jaedong” Jae Dong zakończył karierę zawodnika w grze StarCraft II.

Jak ogłosiła drużyna Jaedonga Evil Geniuses, nie będzie on dłużej reprezentował ich barw i nie zamierza już brać udziału w turniejach. Jego ostatnim turniejem był GSL 2016 Season 1 Code A, w którym przegrał z Leenockiem 3-2 na początku rozgrywek. „Jaedong” zdołał w swojej dziesięcioletniej karierze zarobić ponad 600 000 dolarów amerykańskich i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy na świecie. Na swoim koncie ma wygrane turnieje w zarówno w StarCraft: Brood War, jak i Starcraft II, a także liczne miejsca na podium.

Sam „Jaedong” za swoje największe osiągnięcie uważa drugie miejsce na mistrzostwach świata na Blizzconie 2013, gdzie przegrał z „sOsem” i zarobił 45 000 dolarów. W wywiadzie z okazji zakończenia kariery „Jaedong” wyznał, że chciałby, aby fani jak najdłużej o nim pamiętali, i podziękował za wieloletnie wsparcie.

Wkrótce po ogłoszeniu zakończenia kariery pojawiła się informacja o współpracy „Jaedonga” z drużyną Kongdoo oraz o tym, że będzie brać udział w turniejach pod ich skrzydłami oraz reprezentować ją, streamując StarCraft: Brood War. Pierwszym turniejem „Jaedonga” po powrocie będzie ASL 2, w którym zagra w grupie z Mongiem, Bestem i Hintem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]