III Warszawskie Targi Książki - relacja
10 maja rozpoczęły się III Warszawskie Targi Książki.
Impreza ta jest organizowana rokrocznie począwszy od 2010 roku. Nawiązuje ona do tradycji Międzynarodowych Targów Książki organizowanych najpierw w Poznaniu, a następnie od 1958 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Imprezę tą w 2010 roku przekształcono w właśnie Warszawskie Targi Książki. Potrwają one do niedzieli 13 maja.
Tegoroczne Targi zgromadzą kilkuset wystawców nie tylko z Polski, ale i ze świata. Zagraniczni goście pochodzą z Australii, Armenii, Azerbejdżanu, Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Organizatorzy przygotowali w tym roku dziesięć wystaw. Jednymi z nich będą te poświęcone chociażby Januszowi Korczakowi czy warszawskiemu Teatrowi Lalka.
Dla uczniów szkół podstawowych dedykowano wystawę poświęconą życiu i twórczości Astrid Lindgren, natomiast dla gimnazjalistów przygotowano edukacyjny projekt pod hasłem Lekcje literatury.
Fotorelacja z sobotniej części Targów[edytuj | edytuj kod]
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie - wejście na Targi
Anna Onichimowska podpisuje swoje książki
Beata Pawlikowska rozmawiająca z jedną ze swoich czytelniczek
Elżbieta Dzikowska ze swoją książką Groch i kapusta czyli podróżuj po Polsce
Olga Tokarczuk udzielająca wywiadu
Paweł Kowal podpisujący swoją książkę Koniec systemu władzy. Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986–1989
Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski ze swoją książką Biuro tajnych spraw
Szewach Weiss podpisujący swoją książkę Takie buty z cholewami
Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi
Zobacz też[edytuj | edytuj kod]
- II Warszawskie Targi Książki, 14 maja 2011
Źródła[edytuj | edytuj kod]
![]() |
Materiał do tego artykułu przygotował(li) reporter(zy) Wikinews: Patryk Matyjaszczyk. Zawarte są w nim także materiały multimedialne przygotowane przez wikimedian. |