Grzegorz Kopaczewski został kierownikiem biura Wikimedia Polska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 2 marca 2021
N icon society.png

1 marca 2021 roku Grzegorz Kopaczewski został kierownikiem biura Wikimedia Polska. O poszukiwaniach na to stanowisko informowaliśmy pod koniec stycznia

Jednym z pierwszych zadań nowego członka zespołu będzie urządzenie wikiprzestrzeni i biura Wikimedia Polska w Warszawie.

Jak informowaliśmy do zadań pracownika będzie należeć: obsługa przelewów i płatności, kompletowanie dokumentów księgowych i komunikacja z biurem rachunkowym, prowadzenie statystyk wykorzystania budżetu, obsługa wysyłek nagród i upominków.

Nowy pracownik wykazał się przed komisją rekrutacyjną "bogatymi doświadczeniami z organizacji pozarządowych i ze świata biznesu" (jak podaje Łukasz Garczewski, dyrektor ds. operacyjnych Wikimedia Polska).

Cquote1.svg Cześć,

jestem Grzegorz, będę koordynował pracę biura. Pochodzę ze Śląska, z którym jestem silnie związany. Po licznych przeprowadzkach nadal nie mogę ani nie chcę wyrzucić śląskich spraw z głowy. Rozstrzał prac, którymi się dotychczas zajmowałem, jest spory, ale to chyba normalne w środowisku związanym z Wikipedią. Napisałem trzy powieści, byłem redaktorem kilku książek, współtworzyłem dwa start-upy, z których jeden działa do dziś, drugi poległ w fazie alfa, prawie beta. Wolę myśleć, że z powodu naiwności i nieopierzenia autorów, a nie braku rozpoznania rynkowych potrzeb. Niedawno przeprowadziłem się do Warszawy. Z miłości. Nie do miasta rzecz jasna, choć stolica ma swój urok i dobrze się tu czuję. Poza tym piłka nożna, historia, literatura i seriale. Za dużo seriali. No i góry więc gdyby wiosną ktoś chciał wyskoczyć na jeden dzień i potrzebował towarzystwa to ja jak najbardziej. Cieszę się na współpracę!

Cquote2.svg

— Grzegorz Kopaczewski o sobie w Wiadomości powitalnej do członków Wikimedia Polska, (podał Łukasz Garczewski na liście dyskusyjnej WikimediaPL)

Źródła[edytuj | edytuj kod]