Fundacja Fenomen: 365 postanowień na 2011 rok

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 3 stycznia 2011

Zainspirowani listą „100+ rzeczy, które możesz zrobić, by budować kapitał społeczny”[1] - łodzianie z Fundacji Normalne Miasto Fenomen zaproponowali listę 365 rzeczy (działań), które można zrobić dla siebie, dla innych oraz dla miasta.

Lista 365 działań dostępna jest od 2 stycznia 2011 roku pod adresem http://365.dlalodzi.info.

Pocztówka z noworocznym postanowieniem z 1909 roku

Działania na liście są proste i możliwe do wykonania nawet w kilka chwil (jak np. kliknę na pajacyk.pl, uśmiechnę się do współpasażera w tramwaju), inne wymagają trochę wysiłku (np. policzę ile w Łodzi jest rzek, kupię w antykwariacie starą książkę o Łodzi), niektóre mają na celu poszerzenie wierzy o mieście (np. dowiem się kim był Hilary Majewski i opowiem o tym na spotkaniu rodzinnym), inne zaś mają wymiar typowo obywatelski (np. zwrócę uwagę osobie wyprowadzającej psa, aby po nim posprzątała). Jest też kilka działań - inspiracji jak np. „zorganizuję święto sąsiada na swojej ulicy” czy „zorganizuję dzień czytania książek dla dzieci w lokalnym domu kultury” - w tym także postanowienie, aby stworzyć nowe hasło na portalu Wikipedia.

Oczywiście spis nie jest zamknięty i można proponować swoje punkty, które sprawią, że łodzianie będą funkcjonować w bardziej społecznie odpowiedzialnym otoczeniu.

Twórcy listy proponują aby choć kilka punktów potraktować jako własne postanowienia na 2011 rok.

Posiadacze konta na portalu społecznościowym Facebook mogą skorzystać z aplikacji, która codziennie losuje nowe działanie.

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Fundacja Fenomen – 365 dla Łodzi – Fundacja Fenomen, 2 stycznia 2011
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości