FC Barcelona walczy o Verrattiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 23 czerwca 2017
N icon sport2.png
Marco Verratti, Paris SG

Batalia o sprowadzenie gwiazdy Paris SG, Marco Verrattiego przez FC Barcelonę rozgorzała na dobre. Wszyscy w Katalonii chcą błyskotliwego na boisku reprezentanta Włoch, sam piłkarz również pali się, by przejść do Blaugrany, jednak powstał mały problem odnośnie tego transferu, otóż nie zgadza się na niego obecny klub zawodnika, czyli Paris SG.

Jak można się domyślić i jak wynika z niektórych wypowiedzi osób, które są blisko drużyny z Paryża, Verratti jest postrzegany jako piłkarz, który ma być liderem Paryżan w kolejnych latach. Patrząc na jego talent i umiejętności na pewno nadawałby się do tego zadania.

Jednak reprezentant Włoch robi wszystko, by przenieść się do Katalonii. Podobno nawet chciał zbojkotować treningi i nie stawić się na nich, tylko po to, by ubrać koszulkę FC Barcelony.

Determinacja zawodnika jest tak ogromna, że postanowił on odrzucić bajeczną ofertę od PSG. Oczywiście, Paryżanie tylko po to złożyli mu taką propozycję, by zawodnik został w ich szeregach. Podobno według nowego kontraktu, zarabiałby 12 milionów euro rocznie. Mimo wszystko piłkarz w dalszym ciągu chce grać w Blaugranie i nie chce zostawać w Paryżu.

Jedna z gwiazd FC Barcelony, Neymar, sugeruje, że chętnie widziałby Verrattiego w swojej drużynie.

Kilka dni temu, były dyrektor sportowy Paris SG, Patrick Kluivert powiedział, że Verratti bardzo pali się do przejścia do Katalonii, jednak na pewno nie puści go klub z Paryża.

Szacuje się, że za reprezentanta Włoch należałoby wyłożyć jakieś 70-80 milionów euro, tymczasem Kluivert twierdzi, że piłkarz jest warty co najmniej 100 milionów euro.

Opera mydlana trwa w najlepsze. Czy Verratti trafi do FC Barcelony, czy może zostanie w Paris SG?