Przejdź do zawartości

Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 10 czerwca 2024

10 czerwca 2024 roku w polskich zakładach zbrojeniowych Mesk w Skarżysku-Kamiennej, w województwie świętokrzyskim doszło do wybuchu i pożaru. Jedna osoba nie żyje.

Podkom. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej poinformował w rozmowie z Interią, że do incydentu doszło przed południem w jednej z hal magazynowych zakładu, w którym składowane było paliwo. W komunikacie prasowym Mesko informuje, że zdarzenie miało miejsce około godziny 10:00

W wyniku zdarzenia zginął 59-letni pracownik zakładów. Drugi z mężczyzn, który również znajdował się w strefie zagrożenia, zdołał sam się ewakuować. Mimo to został przewieziony do szpitala na obserwację, gdyż podejrzewa się u niego zatrucie dymem. Pozostali pracownicy zakładów nie musieli być ewakuowani. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Donald Tusk odniósł się do incydentu na konferencji prasowej. Premier powiedział, że "obecnie nie ma podstaw, by sądzić, że za tym tragicznym wydarzeniem stoi jakaś zewnętrzna siła". Dodał również, że służby nadal pracują na miejscu, aby to potwierdzić.

Jak wynika z oświadczenia, koncern Mesko, posiadający ponad 100 lat doświadczenia w produkcji wyrobów branży zbrojeniowej, powołał specjalną komisję do zbadania okoliczności tego zdarzenia. Komisję powoła również Polska Grupa Zbrojeniowa której częścią jest Mesko.

Źródła[edytuj | edytuj kod]