Przejdź do zawartości

2005-09-12: EBay przejmuje Skype'a

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
(Przekierowano z EBay przejmuje Skype'a)
poniedziałek, 12 września 2005

Internetowy serwis aukcyjny eBay potwierdził informacje o zakupie firmy telekomunikacyjnej Skype Technologies. Koszt transakcji opiewa na kwotę 2,6 miliarda dolarów - 1,3 mld w gotówce, drugie tyle w akcjach. Do tego dochodzi jeszcze 1,5 mld na pensje dla udziałowców Skype'a: łącznie 4,1 miliarda dolarów.

eBay zamierza stworzyć przy pomocy komunikatora platformę handlowo-telekomunikacyjną. Głównymi zmianami ma być integracja Skype'a z portalem aukcyjnym oraz umożliwienie uiszczania opłat za dodatkowe usługi głosowe (np. SkypeOut, który umożliwia dzwonienie na telefony stacjonarne z poziomu programu) za pomocą PayPala.

Eksperci twierdzą również, że dzięki temu połączeniu możliwe będzie łatwiejsze komunikowanie się sprzedających i kupujących na aukcjach eBay'a.

Tym sposobem eBay rzucił rękawicę innym konkurentom w dziedzinie rozmów VoIP - Google, które niedawno wypuściło Google Talk, Microsoftowi, który wykupił firmę Teleo (cena zakupu nie została podana do publicznej wiadomości) a także Yahoo!.

Skype oferuje prowadzenie darmowych rozmów głosowych pomiędzy dwoma użytkownikami komputera niezależnie od ustawień połączenia (VoIP). Komunikator dostępny na kilku platformach systemowych na razie był pozbawiony jakichkolwiek reklam.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]