Przejdź do zawartości

2021-09-02: Deratyzacja w centrum Częstochowy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 2 września 2021

27 sierpnia 2021 roku władze miasta Częstochowy rozpoczęły działania przeciwko pladze szczurów. Na ulicy Najświętszej Maryi Panny, w okolicach placu Biegańskiego i na skwerze „Solidarności” rozmieszczono stacje deratyzacyjne.

27 sierpnia pojawiły się pierwsze stacje deratyzacyjne. Miejscem ich montażu są elementy infrastruktury miejskiej jak ławki czy kosze na śmieci. Oprócz nich w głębi terenów zieleni miejskiej mogą pojawić się nowoczesne pułapki na szczury.

Stacje deratyzacyjne zawierają preparaty gryzoniobójcze w ilościach dostosowanych do szczurów i bezpiecznych dla większych zwierząt. Ich stan będzie kontrolowany co 3–5 dni. Budowa urządzeń uniemożliwia dostęp innym zwierzętom niż szczury. Są one zaplombowane i zamykane na specjalny klucz z dwoma zamkami.

Stacje deratyzacyjne będą utrzymywane, dopóki szczury będą z nich korzystać. Łącznie 14 hektarów w centrum miasta Częstochowy zostało objętych tą akcją.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy jest odpowiedzialny za tę akcję. Natomiast wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Usług Sanitarnych Jarchem.

Dziennik Zachodni podaje, że szczury są zmartwieniem mieszkańców Częstochowy i pielgrzymów od kilku miesięcy.


Galeria[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości