Czy Apple planuje sprzedaż MacBooka Air za 799 dolarów?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 11 maja 2012
Apple Logo.svg

Komputery Mac i PC mają przejść dość poważne zmiany w 2012 roku, głównie za sprawą nowego MacBook Pro MacBoo, który ukaże się już tego lata. Jednak forma MacBook Air może pozostać bez zmian ale może także nieznacznie stracić na cenie, czego zapewne nie odczujemy w Polsce.

Digitimes sądzi, że propagowania nie potwierdzonych pogłosek nie jest dobre, aczkolwiek wydaje się, że trafiają w samo sedno. Informacje na temat ceny i daty wprowadzenia nowego MacBook Air wyciekły jeszcze na długo przed jego wprowadzeniem.

Wiadome jest, że zastąpi on plastikowego MacBooka jako najbardziej taniego laptopa oferowanego przez Apple. To ma sens, aby kontynuować tę tendencję oraz aby obniżyć cenę produktu o 200 dolarów od cen konkurencyjnych marek, dlatego cena nowego MacBooka Air może wynieść blisko 699 dolarów, co w efekcie będzie skutkowało tańszymi ultrabookami oferowanymi m.in. przez HP.

Cena 11-calowego modelu startuje od 799 dolarów, kończąc na 13-calowy modelu wartym około 999 dolarów. Koszt nowego MacBokk Pro wynieść może pomiędzy 1000 a 2000 dolarów, które według plotek trafią na rynek jeszcze w tym roku .

Apple pracuje nad wyrównaniem budżetu poprzez obniżenie cen iPhone‘ów i iPadów. Oba produkty mają “budżet” na sprzedaż, a krążą pogłoski, że Apple planuje następnego iPada o nazwie iPada mini, który będzie konkurencją dla tańszych tabletów z Androidem.

Źródła[edytuj]