Przejdź do zawartości

2013-06-15: Chór Les Petits Chanteurs de Passy w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 23 czerwca 2013
Koncert Les Petits Chanteurs de Passy w 2012 r.

Paryski chór dziecięco-młodzieżowy Les Petits Chanteurs de Passy przyjeżdża w lipcu 2013 roku na tournée do Polski. Chórzyści dadzą darmowe koncerty w Pszczynie, Bielsku-Białej, Krakowie - Nowej Hucie, Częstochowie i Sosnowcu.

Trzydzieścioro francuskich młodych śpiewaków w wieku od 8 do 20 lat pod dyrekcją Astrid Delaunay specjalizuje się w klasycznym repertuarze świeckim i sakralnym. Zespół został założony w 1956 roku w paryskim gimnazjum Collège Saint-Jean de Passy początkowo jako chór chłopięcy. Od 2000 roku Les Petits Chanteurs de Passy przyjmują w swe szeregi również dziewczynki.

Co roku zespół wyjeżdża na tournée po Francji lub za granicę. Polskę odwiedził już raz w 1984 roku, dając koncert m.in. w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela. W tym roku Les Petits Chanteurs de Passy przyjadą nad Wisłę ponownie, tym razem koncertując na Południu:

W programie m.in. Gloria RV 589 Antonia Vivaldiego, Salve Regina Hermana z Reichenau oraz utwory Bacha, Purcella, Mozarta, Saint-Saënsa, Fauré i innych.

Podczas tournée zostanie zaprezentowana składankowa płyta CD Les Petits Chanteurs de Passy wydana na licencji Creative Commons.

Posłuchaj nagrań Les Petits Chanteurs de Passy

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]