Bezsensopedia ma 1000 artykułów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo Bezsensopedii
niedziela, 28 sierpnia 2011

Dnia 28 sierpnia 2011 roku Bezsensopedia, jeden z projektów Wikii, osiągnął 1000 artykułów. Jubileuszowym, tysięcznym artykułem jest Nagroda Nobla. Z okazji osiągnięcia progu 1000 artykułów odświeżona została strona główna projektu.

5 grudnia 2010 roku Bezsensopedia osiągnęła 500 artykułów (na WikiNews znajduje się także informacja o tamtym fakcie). Oznacza to, że w ciągu niespełna siedmiu miesięcy projekt podwoił swoją liczbę haseł. Co ciekawe, zarówno pięćsetny jak i tysięczny artykuł został napisany w niedzielę.

W ciągu ostatnich miesięcy w Bezsensopedii zaszły pewne zmiany. Odszedł użytkownik Bundy91. Po około rocznej przerwie powrócił natomiast Kinrepok, który teraz jest jednym z dwóch najaktywniejszych użytkowników (obok administratora o nicku Obywatel). W projekcie pojawiło się także kilku nowych użytkowników, z których najaktywniejsi to Myslec i Waclawdzieciol. Pewne zmiany zaszły także w organizacji projektu. Konstytucja została zastąpiona nowym regulaminem, który zawiera podobne reguły, ale jest bardziej przejrzysty. Nadal obowiązują niezmienne zasady tego projektu, jak m.in. zasada nie tworzenia haseł obraźliwych (np. rasistowskich, antysemickich, urażających uczucia religijne, powielających krzywdzące stereotypy) oraz brak biografii osób żyjących lub zmarłych po 1961 roku. Powstały także nowe działy, z których najistotniejszy jest dział Fikcja w którym można opisywać losy wymyślonych przez siebie planet.

W rankingu prowadzonym przez Wikię Polska Bezsensopedia zajmuje aktualnie 24. miejsce. Ranking ten został zaktualizowany tuż po północy 27 sierpnia, kiedy Bezsensopedia liczyła 935 artykułów. W zaktualizowanym o tej samej porze rankingu wikii kreatywnych Bezsensopedia jest czwarta. W obu rankingach prowadzi Nonsensopedia, starsza większa wikia o tematyce humorystycznej.

Źródła[edytuj]