2005-05-14: Anwil Włocławek wygrał w Sopocie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 14 maja 2005

Anwil Włocławek wygrał na wyjeździe drugi mecz finału play off koszykarskiej ligi EBL z Prokom Trefl Sopot 75:85 (22:22,12:23,18:29,23:11) i wyrównał rywalizację na 1:1.

Mecz zupełnie nie przypominał wyrównanego pierwszego meczu finału. Jedynie I kwarta była wyrównana, w II kwarcie Anwil doprowadził do 19 punktowego prowadzenia by ostatecznie zakończyć I połowę z 11 punktowym prowadzeniem.

II połowa meczu rozpoczęła się pościgiem sopocian, którzy doprowadzili do jedynie 3 punktowego prowadzenia Anwilu Włocławek. Było to jednak wszystko na co było stać Prokom tego dnia. Do końca meczu przewaga Anwilu była już nie do zniwelowania.

Do gry w Porokom Trefl Sopot wrócił po zawieszeniu Goran Jagodnik, zdobył 20 pkt, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. Na normalnym poziomie zagrał bohater poprzedniego meczu Filip Dylewicz. Cała drużyna Prokomu wyróżniła się bardzo niską skutecznością z gry.

W Anwilu Włocławek najwięcej punktów zdobył Joe Crispin 28 (w tym 24 pkt za 3 pkt). Dobrze prezentowali się w obronie i skutecznością wykazywali się w ataku.

Rywalizacja w play off do 4 zwycięstw przenosi się na następne mecze do Włocławka.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości


Źródło

  • relacja w TVP3