Andrzej Ozga wystąpił w Staromiejskim Domu Kultury w ramach Festiwalu Bardów OPPA 2011

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 19 listopada 2011
N icon culture.png

18 listopada 2011 (piątek) o godzinie 19:30 w Warszawie rozpoczął się recital autorski Andrzeja Ozgi z okazji wydania pierwszego albumu zatytułowanego „Andrzej Ozga z o.o.”. Koncert został zorganizowany w ramach OPPA 2011 – 29. Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

Andrzej Ozga wystąpił w Staromiejskim Domu Kultury wraz z zespołem pod kierownictwem muzycznym Roberta Obcowskiego. Po imprezie można było nabyć płyty Ozgi oraz otrzymać jego autograf.

Płyta „Andrzej Ozga z o.o.” została nagrana we wrześniu i październiku 2011 roku oraz wydana przez Studio Sonata w Warszawie. Na krążku znalazło się 12 utworów, do których słowa napisał Andrzej Ozga:

 1. "Za oknem"
 2. "Piosenka przypartych do muru"
 3. "Piosenka o głupiej małpie"
 4. "Małe origami"
 5. "Gawęda lwa"
 6. "Trzymaj mnie mocno za rękę, Alicjo"
 7. "Nocna Polska"
 8. "Ojczyzna – golizna"
 9. "Eurydyko, jesteś ze mną"
 10. "Hamlet"
 11. "Wierzę w ludzi"
 12. "Piosenka o umarłych poetach"

Andrzej Ozga (ur. 18 października 1958) jest aktorem, reżyserem, piosenkarzem, autorem i satyrykiem specjalizującym się w piosence literackiej, formach kabaretowych i teatralnych. Jest m.in. absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie.

Organizatorem OPPA 2011 – 29. Międzynarodowego Festiwalu Bardów jest Stowarzyszenie Literacko Muzyczne "Ballada". W tym roku impreza odbywa się w dniach 18–27 listopada. Dzisiaj w Domu Kultury Śródmieście odbędzie się półfinał konkursu. Uczestnicy będą wykonywali dwa utwory z własnym tekstem i muzyką. Prowadzącym będzie Piotr Szauer. Wstęp wolny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]