Anatema na czterech koncertach w Polsce - zapowiedź

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 24 września 2012
Bilet-KCE-ANATHEMA.jpg
Rock-Serwis Piotr Kosiński zaprasza: Anathema

W czwartek 3 października rozpocznie się pierwszy trzech polskich koncertów Anathemy. Grupa wystąpi w bydgoskiej Hali "Astoria", gdyńskim klubie UCHO, następnie w Warszawie w klubie Prograsja oraz w Katowicach w Mega Klubie.

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku heavy, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką. Skład uzupełniał do niedawna Les Smith, który oprócz gry na instrumentach klawiszowych wspomagał kolegów producenckim doświadczeniem.

Do Polski Anathema przyjedzie z nowym albumem 'Weather Systems', który ukazał się 16 kwietnia 2012 i z miejsca podbił serca słuchaczy. (Drugie miejsce na liście radiowej Trójki!) Kilka dni później zespół ruszył na promocyjne tournee, które nie ominęło naszego kraju - Anathema zagrała 21 kwietnia 2012 w Krakowie i 22 kwietnia 2012 w Poznaniu. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertami (oba zostały wyprzedane kilka tygodni przed terminem) grupa postanowiła powrócić do Polski jesienią, by wystąpić czterokrotnie w dniach 3-6 października w Bydgoszczy, Gdyni, Warszawie i Katowicach.

Koncerty:

  • 3.10.2012 Bydgoszcz, Hala "Astoria" (Królowej Jadwigi 23), godz. 20:00
  • 4.10.2012 Gdynia, Klub Ucho (św. Piotra 2), godz. 20:00
  • 5.10.2012 Warszawa, Klub Progresja (Kaliskiego 15a), godz. 20:00
  • 6.10.2012 Katowice, Mega Club (Żelazna 9), godz. 20:00

Organizatorem koncertu jest http://www.rockserwis.pl/ Piotr Kosiński

Anathema (Vincent Cavanagh) podczas koncertu w Krakowskim Klubie Studio[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]