Przejdź do zawartości

2022-08-17: Alert RCB (16.08) burze z gradem i silny wiatr

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 17 sierpnia 2022

16 sierpnia 2022 roku alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegający przez burzami z gradem i silnym wiatrem został wysłany do mieszkańców wybranych powiatów w województwach pomorskim oraz kujawsko-pomorskim.

Alert o treści: "Uwaga! Po południu i wieczorem (16.08) możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" został wysłany do mieszkańców województw:

  • pomorskiego – powiaty: bytowski, chojnicki, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, pucki, Słupsk, słupski, Sopot, starogardzki, tczewski, wejherowski,
  • kujawsko-pomorskiego – powiaty: : aleksandrowski, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, mogileński, nakielski, radziejowski, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, żniński.


Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Alert RCB (16.08) burze z gradem i silny wiatr”, opublikowanego w serwisie gov.pl na licencji CC-BY 3.0 PL (zarchiwizowane z tego adresu; więcej informacji).